Nejlevnější dodavatelé elektřiny – jak vybrat nejlepší podmínky

Už na vaše dveře zaklapal podomní prodejce energií? Pakliže ano, jistě tvrdil, že právě jeho zaměstnavatel je nejlevnější dodavatel elektřiny. Lidé se často nechají dealerem přemluvit, a poté si nezřídka připadají oklamaní. Jako při koupi čehokoli, i levná elektřina je odměnou pouze pro zákazníka, který nejprve pečlivě porovná kompletní tržní nabídku.

Dominantními dodavateli jsou v tuzemsku společnosti ČEZ, E.ON a PRE, jež zároveň spravují rozvodovou síť (elektrické dráty). O jejich odběratele stojí alternativní prodejci, kteří používají sousloví „nejlevnější elektřina“ jako hlavní argument.  Má smysl přestupovat k alternativnímu dodavateli? Někdy můžete uspořit až tisíce korun ročně, jindy je ale levná elektřina pouze planým slibem.

Jaké společnosti patří mezi nejlevnější dodavatele elektřiny?

Jsou to tyto společnosti:

  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D01d): United Energy Trading
  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D02d): United Energy Trading
  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D25d): United Energy Trading, Pražská plynárenská
  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D26d): United Energy Trading, Pražská plynárenská
  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D35d): United Energy Trading, Pražská plynárenská
  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D45d): United Energy Trading, Pražská plynárenská, E.ON
  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D55d): United Energy Trading, Pražská plynárenská, LAMA energy
  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D56d): United Energy Trading, Pražská plynárenská, LAMA energy
  • Nejlevnější dodavatel elektřiny (D61d): United Energy Trading, Pražská plynárenská, LAMA energy

Modelový příklad jsme vypočítali začátkem roku 2012, pro spotřebu 5 000 kWh ročně. Blíže rozeberme sazbu D25d, která je určená pro domácnosti ohřívající vodu bojlerem.

Za daných podmínek patřily vždy mezi nejlevnější dodavatele elektřiny pro Pražany a Brňany United Energy Trading, zatímco obyvatelé Ostravy a Plzně ušetřili až 1 280 korun s Pražskou plynárenskou. Chcete vědět, která energetická firma je nejlacinější ke dnešnímu datu, speciálně pro vás?

Zadejte do internetové kalkulačky, v jakém žijete kraji, zda obýváte byt, anebo rodinný dům, jak početná je vaše domácnost a nač má levná elektřina sloužit. Dostanete přehledné srovnání ceníků přímo vám na míru.

Data samozřejmě neustále aktualizujeme, tak aby vám na špici vyskočila co nejlevnější elektřina. Tu si můžete přímo přes naše stránky objednat.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang