Pojištění psa, koček a cestovní pojistka zvířete a mazlíčků do zahraničí

pojisteni-psu-2

Každý z nás ví, že být majitelem nějakého zvířete, zejména psů, přináší radosti i starosti. Pokud vašeho psa zastihne situace, kdy bude potřebovat pomoc zvěrolékaře, může vás to vyjít pěkně draho. Právě tohle je jeden z důvodů, proč byste si měli vašeho mazlíčka pojistit. Nejlépe hned několika způsoby.

Ještě před tím, než se rozhodnete pojištění psa sjednat, měli byste se zamyslet nad tím, jestli je to opravdu nutné a proti čemu by vlastně váš mazlíček měl být pojištěn.

Pojišťovny totiž nabízejí tři druhy pojištění. Patří mezi ně pojištění na léčení úrazu nebo nemoci, na uhynutí či utracení a pojištění proti škodám, které by váš pes mohl způsobit jiným lidem. Je možné si dokonce zvolit maximální výši částky, kterou by vám pojišťovna případně vyplatila.


img_a311726_w2264_t1522782771-1346214

Nicméně stejně jako vše ostatní má i pojištění domácích mazlíčků svůj háček. Pokud svého psa pojistíte proti nemoci či úrazu a předem si nevyhledáte informace, můžete dodatečně zjistit, že se tenhle typ pojištění nevztahuje na dědičné nemoci či vrozené vady, ošetření chrupu a mnohé další. Zůstává tedy otázkou, jestli se tenhle typ pojištění vyplatí.

Další věc je uhynutí nebo utracení. U psů, kteří dosáhnou určitého věku, bohužel toto pojištění automaticky zaniká. U kategorie do 40 kg je pojištění platné do 11 let věku, u psů nad 40 kg pouze do 6 let věku. Šance, že by se tedy váš pes dočkal přirozené smrti v době, kdy byl ještě pojištěný, je opravdu velmi malá.

Poslední druh pojištění uvítá každý majitel, jehož psi bývají velmi neposední a zvídaví. Ovšem i zde je háček. Pojištění se nevztahuje na nic z vaší domácnosti. Dokonce ani na škody, které způsobí vašim příbuzným nebo někomu dalšímu, kdo s vámi bydlí v jednom domě.

Má tedy pojištění psa smysl? Na tuto otázku si musí odpovědět každý sám. Před sjednáním pojištění domácího mazlíčka je případně vhodné porovnat dostupné produkty prostřednictvím srovnávače pojištění.

TIP: Jak ochránit peníze před všudypřítomnou inflací? Řešení se jmenuje protiinflační státní dluhopisy.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang