Warren Buffett – akcie, investiční strategie, knihy, Berkshire Hathaway

Warren Buffett je kultovní americký investor, podnikatel a filantrop, který je považován za jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob. Je předsedou a generálním ředitelem společnosti Berkshire Hathaway, nadnárodního konglomerátního holdingu se sídlem v Omaze ve státě Nebraska.

Warren Buffett se narodil se v roce 1930 v Omaze v Nebrasce a je předsedou představenstva a generálním ředitelem nadnárodní holdingové společnosti Berkshire Hathaway. Buffett je známý pro svou dlouhodobou investiční strategii a pro svou angažovanost ve filantropii.

Je jedním z nejbohatších lidí na světě, jeho čisté jmění k roku 2019 přesahuje 90 miliard dolarů.

Kdo je Warren Buffet

Na počátku 50. let 20. století zahájil Buffett svou kariéru jako investor a založil v Omaze vlastní investiční společnost. Získal si uznání díky investicím do podhodnocených společností. V roce 1965 Buffett koupil textilní společnost Berkshire Hathaway.

Brzy ji přeměnil na konglomerátní holdingovou společnost a její akcie se od té doby staly jedněmi z nejhodnotnějších na světě.

Buffett je známý svým skromným životním stylem a dlouhodobým investičním přístupem. Jeho strategie spočívá v nákupu akcií a jejich dlouhodobém držení. Investoval například do společností Coca-Cola, American Express a Wells Fargo.

Vlastní také velké podíly ve společnostech, jako jsou Apple, Bank of America a Kraft Heinz. Jeho investiční přístup byl nazván „Buffettovým pravidlem“ a učinil z něj jednoho z nejúspěšnějších investorů na světě.

Buffett je také známý svou angažovaností ve filantropii. Od roku 2006 věnoval na dobročinné účely více než 37 miliard dolarů. Podepsal také iniciativu The Giving Pledge, která vyzývá bohaté jednotlivce, aby věnovali většinu svého majetku na dobročinné účely.

Warren Buffet – akcie, investiční strategie

Buffett vydělal své jmění díky investicím do společností se silnými základy a dobrým managementem. Je široce známý svými strategiemi hodnotového investování, které spočívají v nákupu akcií, které jsou podhodnocené ve srovnání s jejich vnitřní hodnotou.

Jeho investiční filozofií je „nakupovat nízko, prodávat vysoko“ a své investice často drží po dlouhou dobu.

Buffettův úspěch je připisován jeho dlouhodobé investiční strategii, jeho závazku k filantropii a jeho skromnému životnímu stylu.

Často je označován jako „věštec z Omahy“, což je přezdívka, kterou si vysloužil díky trvale ziskovým investicím. Stal se také filantropem, který věnoval miliardy na dobročinné účely.

Je všeobecně uznáván pro svou investiční prozíravost a je považován za příklad toho, jak dosáhnout bohatství a úspěchu. Pro mnohé je inspirací a je považován za jednoho z největších investorů všech dob.

Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway je konglomerátní holdingová společnost, kterou v polovině 60. let minulého století založil legendární investor Warren Buffett. Společnost sídlí v Omaze ve státě Nebraska a stala se jednou z největších a nejúspěšnějších společností na světě.

Společnost Berkshire Hathaway je známá především díky svému investičnímu portfoliu, do něhož patří například ikonické značky Geico, Dairy Queen a Fruit of the Loom. Společnost vlastní také širokou škálu podniků, od městských realitních a energetických společností až po mezinárodní výrobní a technologické firmy.

V posledních letech se Berkshire Hathaway zaměřuje na rozšiřování svých aktivit do nových oblastí, jako je solární energie, datová analytika a fintech.

Společnost Berkshire Hathaway je známá svým závazkem k hodnotovému investování, což je strategie spočívající v nákupu akcií, které mají potenciál přinášet výnosy v dlouhodobém horizontu. Tato strategie investování do akcií je velmi úspěšná a umožňuje společnosti generovat konzistentní zisky a budovat značné portfolio aktiv.

Společnost je také známá svým závazkem k filantropii. Berkshire Hathaway věnovala miliony dolarů na dobročinné účely a podpořila řadu iniciativ na zlepšení kvality života ve svém domovském státě Nebraska.

Pro investory je Berkshire Hathaway atraktivní volbou. Společnost má za sebou dlouhou historii úspěchů a její akcie jsou v širokém držení individuálních i institucionálních investorů.

Dividendový výnos společnosti je také atraktivní, což z ní činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají příjem.

Názor blogera: Warren Buffett o výsledcích Berkshire Hathaway

Zakladatel Berkshire Hathaway Warren Buffett zveřejnil svůj pravidelný dopis pro akcionáře finanční skupiny.

Píše v něm, že tato americká finanční společnost díky derivátům zvýšila zisk. Příznám se, že to je první věc, která mne překvapila. Není to tak dávno, co se tento legendární investor nechal slyšet, že finanční deriváty jsou něco jako zbraně hromadného ničení. I když je otázkou, zda tím myslel ty samé finanční deriváty.

Berkshire Hathaway vytvořila ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk 4,56 miliardy dolarů (asi 90,1 miliardy korun). To je meziroční nárůst o téměř 50 procent. Z tohoto pohledu dobrý výkon. Současně Buffett varoval před horšími vyhlídkami společnosti. Buffett uvedl, že firmě se asi nepodaří v pětiletém období překonat referenční index S&P 500.

Zatím jsme neměli ani jedno pětileté období, kdy bychom si vedli hůř. Třiačtyřicetkrát už jsme index v těchto cyklech překonali,“ napsal Buffett ve zprávě akcionářům. „Teď nás ovšem S&P v každém z posledních čtyř let překonává. Pokud bude trh v roce 2013 pokračovat v růstu, šňůra pětiletých vítězství skončí,“ dodal Buffett.

Inu, není každý den posvícení.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang