Kdy nakupovat ETF fondy?

Někdy je to až s podivem, co se lze dočíst v ekonomickém týdeníku za 49,-Kč (Ekonom). V sekci „top finance“ lze najít každý týden investiční doporučení. Tentokráte je autorem znovu Jan Macek (Swiss Life Select ČR).  

Tento investiční a finanční profesionál v posledním dnešním vydání doporučuje nákup ETF fondu. A to konkrétně ETF fondu, který kopíruje Dow Jones Industrial Average (DJIA). Zajímavá je argumentace Jana Macka. Ten konstatuje, že americký DJIA letos připsal již téměř 20 %. A nyní následuje hlavní Mackův argument. Proč tento index nenásledovat, když tak krásně roste?

TIP: Nejen investování do ETF fondů nabízí broker XTB. Nyní má na své platformě dostupných i 3x více kryptoměn.

Jinými slovy, finanční expert doporučuje nákup něčeho, protože to doposud „tak krásně rostlo“. Dokáži si jenom těžko představit hloupější argument k nákupnímu doporučení. Bohužel se to články řady profesionálů publikujících v tomto renomovaném týdeníku táhne jako červená nit. 

Finanční vzdělání 

Finanční vzdělání Čechů je na tom opravdu špatně. Od Sametové revoluce se to skutečně asi mnoho nezlepšilo. Jenže ono to vypadá, že jsou na tom špatně i ti Češi, kteří se tím živí a kteří by to měli národ učit. Tedy pokud, a to může znít trošku paranoidně, není ve skutečnosti cílem lidi udržet v sladké nevědomosti. Tedy zrovna když přijde exekutor, tak to asi moc sladké není. 

Jak dlouho se bude ještě ten pitomý argument nakupovat něco, protože to poslední dobou tak krásně rostlo, ve finančních mediích a z pera profesionálů objevovat? Tak dlouho, dokud budou Češi tak finančně negramotní?

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang