Proč nekupovat akcie Visa a Mastercard

Visa i Mastercard jsou velké společnosti, které jsou dobře známé a mají solidní výsledky. Existuje však několik důvodů, proč se investoři mohou rozhodnout jejich akcie nekupovat.

Zaprvé, Visa i Mastercard jsou silně regulované společnosti a velká část jejich zisků pochází z poplatků, které platí obchodníci za zpracování transakcí. Jakékoli změny nebo omezení poplatků, které mohou účtovat, nebo trhů, na kterých mohou působit, by proto mohly mít významný dopad na jejich hospodářský výsledek.

Za druhé, obě společnosti jsou již velmi velké a jejich tržní kapitalizace se pohybuje ve stovkách miliard dolarů. To znamená, že potenciál růstu z nákupu jejich akcií může být omezený a společnosti mohou v dlouhodobém horizontu růst pomalu.

A konečně, Visa i Mastercard čelí rostoucí konkurenci ze strany dalších zpracovatelů plateb a technologických společností, které se snaží narušit toto odvětví. To by mohlo vést k poklesu jejich tržního podílu a tržeb, což by mohlo ovlivnit ceny jejich akcií.

Karetní společnosti Visa a Mastercard

Společnosti Visa a Mastercard často nabízejí svým zákazníkům propagační odměny a slevy. Ty mohou zahrnovat odměny za vrácení peněz, slevy na nákupy a další nabídky. Často také nabízejí speciální programy odměn, například Visa Checkout a Mastercard Priceless Experiences.

Kromě toho mohou nabízet speciální nabídky některých obchodních partnerů, například letecké míle nebo hotelové body. Chce-li se člověk dozvědět více o akcích společností Visa a Mastercard, může navštívit sekci odměn na jejich webových stránkách.

Akcie Visa a Mastercard

Ceny akcií těchto dvou firem nyní raketově vzrostly. Jistě nelze něco považovat za dobrou investici, protože to v poslední době raketově vzrostlo. Někteří lidé dnes již platí pouze platebními kartami. Potenciál pro růst zisku těchto dvou firem lze vidět v asijských zemích.

Proti tomu nelze nic namítat. Ale přesto, pokud se člověk podívá na ocenění těchto dvou titulů zde a zde, není to již nikterak levná záležitost. Ba právě naopak, je to drahé.

Byznys těchto dvou firem asi poroste i nadále, otázkou je jak rychle. Není na místě se obávat, že byznys by v dohledné době ohrozil například Bitcoin.

Vyplatí se koupit obilí jako investici?

V letošním roce by mělo být ve světě sklizeno rekordních 1,92 miliardy tun obilovin. Produkce v minulém roce dosáhla 1,78 miliardy tun. V USA je kukuřicí osetá nejvyšší plocha od roku 1936. Lány v USA oseté pšenicí jsou nejrozsáhlejší za poslední čtyři roky.

Nákup obilí jako komodity se obecně nedoporučuje jako dobrá investiční možnost. Komodity bývají volatilní a ceny obilí mohou výrazně kolísat v důsledku změn nabídky a poptávky.

Obilí je navíc komodita podléhající rychlé zkáze, což znamená, že musí být řádně skladováno, aby si zachovalo svou hodnotu. Náklady na skladování a riziko zkažení mohou dále snížit potenciální výnosy z investice.

Bankovní úvěry jako investice

Jak vydělat peníze? Bankovní úvěry, známé také jako úvěry s pákovým efektem, jsou v posledních letech mezi investory stále oblíbenější, protože nabízejí vysoký výnos a jsou obvykle méně citlivé na změny úrokových sazeb. Proč mohou být pro některé investory dobrou investicí?

Bankovní úvěry, označované také jako úvěry s pákovým efektem, jsou úvěry, které poskytují komerční banky, obvykle velkým podnikům. Tyto úvěry jsou obvykle poskytovány za určitým účelem, například na financování projektu nebo expanze. Bankovní úvěry jsou obvykle zajištěny zástavou, například majetkem společnosti, a obvykle mají pohyblivou úrokovou sazbu.

Proč investovat do bankovních úvěrů?

Investování do bankovních úvěrů nabízí investorům několik výhod. Zaprvé nabízejí vysoký výnos, obvykle kolem 5-6 %, který je vyšší než u jiných investic s pevným výnosem, jako jsou dluhopisy.

Zadruhé, bankovní úvěry jsou méně citlivé na změny úrokových sazeb, což znamená, že když se úrokové sazby zvýší, hodnota úvěru nebude ovlivněna tolik jako u jiných investic. A konečně, bankovní úvěry jsou obvykle méně rizikové než jiné investice, jako jsou akcie nebo dluhopisy, protože jsou zajištěny zástavou.

Jak investovat do bankovních úvěrů?

Investoři mohou do bankovních úvěrů investovat různými způsoby. Nejběžnějším způsobem je nákup podílových fondů bankovních úvěrů, které investují do portfolia bankovních úvěrů.

Tyto fondy lze zakoupit přímo od podílové společnosti nebo prostřednictvím makléře. Kromě toho mohou investoři nakupovat jednotlivé bankovní úvěry, které lze koupit přímo od banky, která je poskytla, nebo prostřednictvím makléře.

Bankovní úvěry jsou pro některé investory atraktivní investicí vzhledem k jejich vysokému výnosu, omezené citlivosti na pohyb úrokových sazeb a nízkému riziku. Investoři by měli před investicí do bankovních úvěrů pečlivě zvážit potenciální rizika a výnosy.

Kromě toho by investoři měli před investicí prozkoumat různé typy dostupných bankovních úvěrů a ujistit se, že před investicí rozumí podmínkám úvěrů.

 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang