Bankovní vs. nebankovní půjčka: Rozdíl, který uvidíte!

Ještě nedávno měly nebankovní společnosti pověst nepoctivých a nedůvěryhodných poskytovatelů úvěrů. Situace se však změnila a právě nebankovní instituce dnes představují poslední záchrannou stanici v případě, kdy člověk potřebuje půjčit větší či menší finanční obnos. Nebankovní půjčky mají řadu výhod. V čem jsou lepší než půjčky bankovní?

Bankovní půjčky jsou vhodné především pro lidi, kteří potřebují větší obnos peněz. Oblíbeným produktem jsou účelové hypotéky, které jsou nabízené s příznivou úrokovou sazbou. Hypotéka však představuje půjčku, kterou lze využít pouze na účely týkající se bydlení.

Bankovní půjčky jsou levnější, mají však své nevýhody

Coby poskytovatelé půjček jsou banky nejlepší volbou. Nabízejí příznivý úrok a představují důvěryhodný subjekt. Bankovní půjčka se však může stát nevýhodnou, a to hlavně ve chvíli, kdy jsou peníze potřeba ihned. Vyřizování bankovní půjčky je totiž zdlouhavé a administrativně náročné.

Nebankovní půjčky lákají rychlostí vyřízení a benevolentními podmínkami

Nebankovní půjčka je ideální volbou pro ty, kterým banka z nějakého důvodu úvěr zamítla. Banka si žadatele vždy důkladně prověřuje a těm, kteří mají záznam v registru či nedisponují dostatečným příjmem, zkrátka nepůjčí. Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu mnohem benevolentnější. Díky tomu není těžké získat půjčku bez dokládání příjmu, půjčku bez registru, půjčku pro nezaměstnané a další podobné produkty.

© 2021 vPenize.cz | Nakódoval Leoš Lang