Bankovní vs. nebankovní půjčka: Rozdíl, který uvidíte!

Ještě nedávno měly nebankovní společnosti pověst nepoctivých a nedůvěryhodných poskytovatelů úvěrů. Situace se však změnila a právě nebankovní instituce dnes představují poslední záchrannou stanici v případě, kdy člověk potřebuje půjčit větší či menší finanční obnos. Nebankovní půjčky mají řadu výhod. V čem jsou lepší než půjčky bankovní?

Bankovní půjčky jsou vhodné především pro lidi, kteří potřebují větší obnos peněz. Oblíbeným produktem jsou účelové hypotéky, které jsou nabízené s příznivou úrokovou sazbou. Hypotéka však představuje půjčku, kterou lze využít pouze na účely týkající se bydlení. Vpenize.cz přináší srovnání bankovních a nebankovních půjček.

Bankovní půjčky jsou levnější, mají však své nevýhody

Coby poskytovatelé půjček jsou banky nejlepší volbou. Nabízejí příznivý úrok a představují důvěryhodný subjekt. Bankovní půjčka se však může stát nevýhodnou, a to hlavně ve chvíli, kdy jsou peníze potřeba ihned. Vyřizování bankovní půjčky je totiž zdlouhavé a administrativně náročné.

Nebankovní půjčky lákají rychlostí vyřízení a benevolentními podmínkami

Nebankovní půjčka je ideální volbou pro ty, kterým banka z nějakého důvodu úvěr zamítla. Banka si žadatele vždy důkladně prověřuje a těm, kteří mají záznam v registru či nedisponují dostatečným příjmem, zkrátka nepůjčí. Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu mnohem benevolentnější. Díky tomu není těžké získat půjčku bez dokládání příjmu, půjčku bez registru, půjčku pro nezaměstnané a další podobné produkty.

© 2021 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang