Facebook Inc (FB)

Každý rok získá v USA speciální pracovní vízum H-1B přibližně 120 000 vysoce kvalifikovaných cizinců v oblastech jako IT, vědecké disciplíny, medicína, byznys či umění.

Na sociální síti Facebook se objevily falešné účty ruských velvyslanectví v České republice a na Slovensku, správa sítě je ovšem odmítla zablokovat.

Již druhým dnem probíhající konference společnosti Facebook se zaměřuje na témata jako umělá inteligence, rozšířená a pozměněná realita, virtuální realita a kamerové zobrazování. Akcie Facebook dnes posílily o více než 1 %.

Sociální síť Facebook se hodlá nově zaměřit na technologii známou jako rozšířená realita, což je mix reálného a digitálního života známý třeba z hry pro chytré telefony Pokémon Go.

Uvedl to na výroční konferenci pro softwarové vývojáře generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg.

Regulační úřady v Evropské unii dokončují vyšetřování masivních úniků osobních dat Yahoo!  V souvislosti s nimi jsou plánovány tvrdší postihy pro případ podobných úniků v budoucnu.

Pořád se spekuluje o tom, zdali už americké akcie dosáhly svého vrcholu, odkud bude následovat jejich pokles, anebo ještě ne. Proč se tomuto pořád dokola věnovat?

Inu, člověk nechce být tím posledním, kdo se o tom dozví v případě, kdyby onoho vrcholu americké akcie již skutečně dosáhly.

Podobně jako Facebook Lite nebo například YouTube Go představil Twitter datově optimalizovanou verzi svých služeb určenou pro uživatele se sporadickým síťovým připojením nebo na rozvíjejících se trzích.

Skupina technologických podniků, akademických institucí a neziskových organizací vytvořila fond v hodnotě 14 milionů dolarů (355 milionů Kč) na podporu nového projektu s názvem News Integrity Initiative, který má za úkol zvyšovat zpravodajskou gramotnost a posilovat důvěru v žurnalistiku.

Nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR) se dotkne i kontaktů, které mají lidé uloženy v chytrých mobilních telefonech v aplikacích typu WhatsApp.

Americká Sněmovna reprezentantů v úterý schválila plán na zrušení pravidel, která ukládají poskytovatelům přístupu do internetu zvýšit ochranu soukromí uživatelů.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang