Investice do kryptoměn: 5 tipů, jak začít investovat

Noví investoři do kryptoměn si častou kladou otázky, zda už splaskla bitcoinová bublina, není už pozdě začít a jaké jsou nejlepší tipy, jak být v tomto nově vznikajícím investičním prostoru úspěšný?

Během kladení těchto otázek si nejde nevšimnout, že kryptoměny pravidelně čelí dlouhodobému medvědímu a býčímu trhu. Při pohledu na historii investor zjistí, že se střídají medvědí a býčí trh skoro s železnou pravidelností.

Někteří odborníci nazývají tohle střídání jako nekonečný cyklus věčné rovnováhy, podobný rovnováze jin a jang. I přes poklesy se podle aktuálních výsledků zdá, že pro kryptoměny nekončí a cesta k růstu při investování do kryptoměn.

Každý rok se rozšiřuje množství investorů do kryptoměn. Na cestě investování do kryptoměn to bývá někdy pěkně hrbolaté a těžko se plánuje. Tento článek poskytneme nezbytné tipy, které pomohou při v oblasti investování do kryptoměn.

1, Ignorovat „šum“

Mnoho odpůrců kryptoměn v médiích a finančním sektoru může hlásat, že kryptoměny jsou pouhým módním výstřelkem, přehnanou spekulací nebo dokonce pyramidovou hrou. Na druhou stranu rostoucí počet investorů stále více zmiňuje praktické využití kryptoměnových aktiv. Obě strany mají hlasité názory a rády dělají velký hluk a šum.

Očekává se, že tento šum se může zvyšovat, protože podle některé roky vzroste aktivita investorů v oblasti obchodování s kryptoměnami o 50-100 %. Obvykle se zmiňuje, že úspěšná strategie investování do kryptoměn je kupovat a držet to, čemu investor věří a ignorovat všechen ten šum a hluk kolem.

2, Čekat nečekané

Na trzích kryptoměn existuje značná volatilita, kterou nelze ignorovat. Zkušení investoři do kryptoměn jsou zvyklí na obrovské cenové výkyvy, které na tradičních trzích často nejsou v takové míře. Tím, že se na tyto nepříznivé a občas děsivé investiční výkony investor psychicky připraví, bude inteligentní kryptoinvestor schopen v době neočekávaných poklesů cen jednat racionálně, nikoli emocionálně.

3, Vyhnout se spekulacím

Častou chybou začínajících investorů do kryptoměn je zapojení se do spekulativních nákupů. Některé komunity na sociálních sítích mohou slibovat „zaručené“ investiční tipy týkající se konkrétní kryptoměny. Těmto typům míst slibující zázračné zhodnocení je dobré se za každou cenu vyhnout.

Investice jsou hra s nulovým součtem – existuje vítěz a poražený. Pokud investor nemá pevnou investiční strategii, je bezmyšlenkovité následování „zaručených“ rad rychlou cestou ke ztrátě peněz u novodobých prodejců „teplé vody“.

4, Rozložit riziko a nevkládat všechny kryptoměny do jednoho košíku

Pokud jde o investice do kryptoměn, často se objevuje investiční doporučení, že klíčová je diverzifikace. Stejně jako u akcií se doporučuje zaujímat pozice ve více typech akcií a jiných investic, je diverzifikace nezbytná i pro každé zdravé kryptoměnové portfolio. Po provedení průzkumu se pro diverzifikaci vyplatí chopit příležitosti investovat do více kryptoměn.

Stejně jako je bezpečnější cestovat ve skupině než jako jednotlivec, když se cestovatel nachází na neznámém území, pomůže vytvoření diverzifikovaného investičního portfolia na cestě k potenciálním budoucím ziskům z kryptoměn.

5, Pochopení použití peněženek

Kryptoměny lze ukládat prostřednictvím offline hardwarové peněženky nebo online peněženky. Díky snadnému přístupu jsou online peněženky pro začínající investory žádanější volbou. Nicméně jakkoli jsou online peněženky pohodlné, jsou náchylné k hacknutí, zatímco offline hardware peněženky hacknout nelze (pokud jsou správně připravené).

V ideálním případě je nejlepší ukládat kryptoměny, které jsou určené k uložení na delší dobu, do hardware peněženky a v online peněžence uchovávat jen malé množství, které chce investor používat denně.

Kromě toho je jednou z častých chyb mnoha nových investorů záměna burzy za peněženku. Ačkoli se může zdát pohodlné mít vše online na burze, časté doporučení, které lze slyšet zní: „Pokud nevlastníte své klíče, pak nevlastníte ani své bitcoiny“.

A když má investor digitální aktiva na burzách, nevlastní klíče. To se může stát důležité, když burzy zkolabují, jsou napadeny hackery nebo obojí (například známý incident Mt. Gox před několika lety).

Vyplatí se věnovat čas průzkumu různých poskytovatelů peněženek. V současnosti je k dispozici spousta skvělých možností jako Trezor nebo Ledger.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang