Investice do podílových fondů

investice-do-podilovych-fondu-3

Mnoho z nás už někdy stálo před rozhodnutím, zda investovat, a případně do čeho. Možností je opravdu velké množství, stačí si jen vybrat.

Každý by se chtěl stát rentiérem. Rozhodování, do čeho investovat, však není vždy snadné. Často jsou na vině nelogické názory týkající se investování a také různé mýty, kterých se lidé drží jako čert kříže. Patří mezi ně například jistá investice. Nic takového prostě neexistuje.

Investování s sebou zkrátka nese riziko. Nic není předem jisté. Často se setkáváme s výrokem, že čím vyšší riziko, tím vyšší výnos. Například u hedgeových fondů je to vcelku přesné. Určitě je však namístě jistá dávka obezřetnosti, aby nakonec člověk nepřišel o všechno.

Pokud jste si až do dnešního dne mysleli, že akcie jen rostou, pak vás vyvedeme z omylu. Ony sice rostou, ale ve velké míře také klesají.

TIP: V tomto článku je vysvětleno, co je těžba kryptoměn.

Víte, jaká je nejčastější chyba všech investorů? Investují do fondu, který byl minulý rok nejvýkonnější. To, že byl nějaký fond nejvýkonnější, ještě automaticky neznamená, že bude nejlepší a stejně úspěšný i letos.

Nezáleží tak úplně na tom, kolik fondů se ve vašem portfoliu nachází. Jediné, na čem záleží, je to, jak jsou na sobě závislé. Je lepší skládat si portfolio z různých regionů a typů cenných papírů.

Při investování, ať už do podílových fondů, akcií či čehokoliv jiného, musíte mít na paměti, že ne vše půjde podle vašich představ. Avšak nikdy byste neměli ztrácet hlavu. Nakonec totiž vše nějak dopadne. No ne?

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang