Investiční skupina Natland expanduje na trhu s módou – kromě Zootu nyní vlastní i Urban Store a Bibloo

Investiční skupina Natland výrazným způsobem posílí svoje postavení v rámci segmentu online prodeje módy. Členská společnost této skupiny Company New (provozující e-shopy Zoot a Different) totiž podepsala dohodu o odkupu stoprocentního podílu ve společnosti Digital People. Ta je provozovatelem internetových obchodů Bibloo a Urban Store.

Přesná částka, na kterou se tento obchod vyšplhá, nebyla zveřejněna. Jisté však je, že se pohybuje v řádech stovek milionů korun. Fúze již prošla schvalovacím procesem antimonopolního úřadu. Investiční skupina Natland se stává významným hráčem na trhu s online módou.

Bibloo a Urban Store se spojily v roce 2019 a v současné době vykazují značný růst. Za rok 2020 zaznamenaly tyto internetové obchody tržby v hodnotě 1,4 miliard Kč. Meziroční nárůst tak činil dvaatřicet procent. Bibloo a Urban Store působí v deseti státech.

Zoot se v poslední době potýkal s finančními potížemi a prošel si výraznou reorganizací. Nicméně, vše nasvědčuje tomu, že se i pro tohoto prodejce módy blýská na lepší časy. Součástí skupiny Natland se Zoot stal před třemi lety. V současnosti láká Zoot nové zákazníky například na slevové kupony.

Investiční skupina Natland v poslední době také projevila zájem o odkup tuzemské módní značky Kara. Podle Tomáše Rašky, zakladatele skupiny Natland, by úzká spolupráce v online segmentu mohla představovat pro nedávno zkrachovalou firmu významnou podporu.

Natland také uvažuje o koupi české módní značky Kara.

TIP: V tomto článku je vysvětleno, jak postupovat při reklamacích na Zootu.

Po dokončení fúze se rozroste působnost módních e-shopů skupiny Natland na celkem čtrnáct světových trhů. V jejich nabídce bude zboží 350 značek pro 200 milionů potenciálních zákazníků. Investiční skupina tak bude dobře připravena na konkurenční boj na poli online prodeje módy. Na českém trhu jsou v současnosti jejími nejvýznamnějšími soupeři e-shopy About You a Zalando.

Čtenáři, kteří se zajímají o nakupování v Číně, v zahraniční i u nás, se dozví veškeré potřebné informace na portálu Slevove.cz, kde na ně čeká spousta informacemi nabitých článků.

TIP: Jak se stát rentiérem? S tím poradí tento článek.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang