Kdo má dnes zájem o pronájem bytu?

kdo-ma-dnes-zajem-o-pronajem-bytu-2

V dubnu tohoto roku jsem uveřejnil seriál nazvaný Lesk a bída pasivního příjmu. Tento seriál se převážně věnoval rizikům při investování do nemovitostí, vytváření pasivního příjmu a pronajímání nemovitostí, ale i tipům, jak tato rizika omezit.

Jedním z největších nebezpečí je riziko neplatičství. Pojednání o tomto tématu bylo uvozeno tímto odstavcem:

„O problematice neplatičů by se daly popsat stohy papíru. Již od roku 2008 bydlí většina národa ve svém, ať již v osobním nebo družstevním vlastnictví. Češi obecně chtějí bydlet ve svém, protože „přece nebudou zbytečně sypat peníze majiteli bytu“. Kdo tedy zůstal na nájemním trhu?

Včerejší Hospodářské noviny mne zaujaly citátem Karla Jakobce, místostarosty Sokolova, který hovořil o problematice pronájmu městských bytů:

„Když jsme dříve nabízeli byty k pronájmu, mezi žadateli byli učitelé, lékaři a vůbec lidé s pravidelným příjmem. Struktura žadatelů se ale v posledních letech zhoršuje a není z čeho vybírat.“

Toto je další zkušenost z praxe současného pronajímání bytů. A je v naprostém souladu s tím, jak jsem odpověděl na otázku, kdo má v současné době zájem o pronájem bytu. „Z větší části ti, kterým banka nepůjčí. A mnozí z nich jsou rizikoví.“

TIP: Investici do nemovitosti by měl zvážit každý, kdo se touží stát rentiérem nebo získat pasivní příjem.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang