Chcete podnikat a nevíte v čem? Najděte svůj ideální předmět podnikání

v-cem-podnikat

Už dlouho vás to táhne na volnou nohu? Došlo u vás k ukončení pracovního poměru? Podnikání je vaším životním snem, ale ne a ne se odrazit a konečně doopravdy začít? Pojďte se inspirovat a zjistit, jaké jsou předpoklady pro podnikatelský úspěch.

Založení vlastního podnikání není v České republice složité. Stačí dodržet správný postup, vybrat si správně předmět podnikání a činnosti. Můžete řídit se jednoduchými tipy, které shrnuje článek jak založit firmu.

Předpoklady úspěšných projektů

Jaké jsou předpoklady úspěšného projektu a co všechno budete pro své podnikání potřebovat? Na to jsme se podívali ve spolupráci s fintechnovým start-upem Cashbot.cz.

Jestli už jste někdy na internetu hledali nápady k podnikání, určitě jste se setkali s tím, že projekt či produkt musí být především unikátní.

Unikátnost však nemusí být úplně nový koncept. Nemusíte nutně vytvářet převratné produkty ani e-shopy. Stačí, když budou v něčem o trošku lepší či jiné než konkurence. Může jít i o takovou „maličkost“ jakou je například dokonalý zákaznický servis.

Nebojte se převzít cizí nápady a přetavit je do něčeho vlastního.

Klíčové vlastnosti pro rozjezd fungujícího podnikání

Co jsou ty klíčové vlastnosti, které stojí za úspěchem či naopak neúspěchem podnikání? Kromě dobrého nápadu je důležité odhodlání a několik zásadních aspektů, které můžete snadno ovlivnit.

Než se vrhnete do vlastního podnikání, měli byste mít dostatek osobních zkušeností ze zaměstnání, kde naberete i dostatečné know-how.

TIP: Fyzicky náročné zaměstnání již delší dobu nevyhovuje? Jak dát výpověď dohodou při nemoci?

Nemusí jít nutně o stejný obor, ale samozřejmě vám know-how z dané oblasti usnadní práci na sebe samé ještě o kousek víc.

Další důležité faktory, které stojí za úspěchem jsou:

  • motivace a píle
  • disciplína
  • dostatek času (zvlášť pokud začínáte podnikat při zaměstnání a s rodinou)
  • finance
  • kontakty v oboru

Důležité jsou také znalosti legislativy a celkové situace na trhu.

Bez podnikatelského plánu to nepůjde

Jednou z nejdůležitějších věcí před vstupem do světa podnikání je solidní podnikatelský plán. V tom je potřeba definovat strategii, hlavní činnosti společnosti, ale samozřejmě v něm nesmíte opomenout ani finanční stránku.

Většina nových firem do pár let krachuje. Na vině jsou především zkreslené představy o trhu i o financích.

Začínající podnikatelé často zapomínají na důležitost práce s cashflow. Častým problémem je i druhotná platební neschopnost, do které se podnikatelé dostanou, když jim odběratelé včas neproplácejí faktury.

Pokud se chcete pustit do podnikání, finanční stránku rozhodně nepodceňujte. Zkuste si vypočítat cashflow online a podívat se na další vychytávky, které (nejen) začínajícím podnikatelům nabízí Cashbot.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang