Stříbro – graf, online

investicni-stribro

Nejznámější světová burza, na které se obchoduje stříbro, je Londýn – zveřejňuje průběžně výsledky obchodování tzv. London FIX a London SPOT.

Cena stříbra se uvádí v amerických dolarech za trojskou unci; unce představuje 31,1 g tohoto kovu.

Používá se jako součást různých slitin v elektronickém a fotografickém průmyslu, výrobě CD/DVD nosičů a šperků. V průmyslu má rovněž využití při výrobě počítačů, mobilních telefonů, TV a baterií.

Hlavními producenty stříbra jsou Peru, Mexiko, Čína, Austrálie, Chile, Rusko, Bolívie a USA.

Investiční stříbro je nejčastěji dostupné ve dvou základních formách. Jedná se o mince a o slitky. Stříbrné cihly se řadí mezi slitky. Rozhoduje-li se investor, jaký druh investičního stříbra by si měl do svého portfolia koupit, pak rozhodující bude objem peněz, které chce investovat.

Prvenství mezi drahými kovy ovšem na burzách zaujímá investiční zlato. Investor může koupit zlaté cihly, zlaté slitky či zlaté mince. Cena zlata je velmi stabilní a v dlouhodobém měřítku je to jedno z nejbezpečnějších aktiv. Návod, jak a kde koupit investiční zlato, pomůže se správným investováním naspořených peněz.

Investovat do zlata, stříbra či jiných aktiv lze pomocí investiční platformy Portu. Platforma se hodí spíš pro lidi, kteří chtějí investovat dlouhodobě. Tím, že je s Portu investování dlouhodobější, je míra rizika menší.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang