Úspěch v životě – 5 věcí, které potřebujete vědět

Pokud člověk pozoruje lidi, kteří dosáhli v životě zásadního úspěchu, má často pocit, že to těm lidem jde téměř samo a že jsou tak nějak předurčení k úspěchu. Nic nemůže být více vzdálené pravdě.

Při bližším pohledu na úspěšné lidi zjistíte, že musí překonávat překážky a nezdary stejně jako všichni ostatní. Dokonce mají za sebou více porážek než ostatní lidé. To, co je zásadním způsobem odlišuje od ostatních, to je způsob, jakým se s problémy a neúspěchy vypořádávají. Jakým způsobem se k nim staví.

Přiznám se bez mučení, že jsem nadšenec do osobního rozvoje a během života jsem z této oblasti přečetl kde co a navštívil mnohá školení, přednášky, kongresy. Mezi moje velmi oblíbené autory patří Anthony Robbins.

Anthony tvrdí, že pokud chce člověk být v životě úspěšný a dosáhnout zásadních výsledků, musí porozumět pěti klíčům. Jsou to klíče, které vám otevírají dveře. Je třeba jim nejenom porozumět, ale také je použít. Pojďme si je rozebrat.

1. Musíte se naučit zvládnout zklamání

Pro zajištění dlouhodobého úspěchu se člověk musí naučit ovládat svoje zklamání. Téměř každý velký úspěch je spojen s nějakou frustrací. Ti, co nakonec uspěli se od ostatních odlišují tím, že se nenechali odradit neúspěchy, překážkami, prohrami.

Jakmile podlehnete frustraci, je konec vašemu pokroku. V podstatě by se dalo říci, že čím více frustrací člověk zvládne překonat, tím dále se dostane, tím většího úspěchu dosáhne.

Ať to zní jak chce podivně. Lidé dostávají velice dobře zaplaceno za to, aby zvládali frustrace. Úspěšní lidé čelí velkému množství frustrací. Umějí je však zvládat. Umějí přijít s novou strategií, s novým řešením. Jste tedy připraveni zvládat frustrace a zvládat jich mnoho? 

2. Musíte se naučit vyrovnat se s odmítnutím

Je to tak prosté a přitom s tím zápasí tak mnoho lidí. Úspěšný člověk se musí naučit zvládat odmítnutí. Jinak mu strach zabrání v další činnosti.

Pokud si vezmeme příklad z obchodní branže, tak nejlepší obchodníci jsou ti, kteří jsou nejčastěji odmítáni. Třebaže vám to může znít zvláštně. Většina lidí má velký problém strávit slůvko NE. Chcete-li v životě uspět, musíte se naučit s ním vypořádat.

Pokud se člověk vyhýbá činnosti vedoucí k jeho cíli jenom proto, že se bojí slyšet slovo NE, sám si stanovuje hranici za kterou se nemůže dostat. Pamatujte si, že úspěch leží na druhé straně odmítnutí.

Při troše šikovnosti to lze zcela otočit a NE lze brát dokonce jako výzvu. Výzvu k pokračování a překonání NE. Čím vícekrát vás lidé odmítli, tím lepší jste, tím více jste se naučili, tím blíže jste svému cíli.

3. Musíte se naučit zvládat finanční problémy

Finanční problémy má každý! Bohatí zpravidla více problémů než chudí. Jediný způsob jak se zbavit finančních problémů je nemít žádné peníze. Anthony doporučuje moji oblíbenou knížku Nejbohatší muž v Babylóně. Její podstata je již rozebrána v samostatném článku zde.    

Pokud se člověk dostane do finančních problémů, může pomoci krátkodobá mikropůjčka od Zaplo. Výhody a parametry půjčky včetně podrobné recenze Zaplo lze najít v přínosném článku.

4. Musíte se naučit, jak zvládnout sebeuspokojení

Není to nic složitého a v Česku na to známe velmi dobré přísloví: „Neusnout na vavřínech“. Jak se zastavíte na delší čas, je konec. Musíte jít stále dopředu a stále věci zlepšovat a stále se zlepšovat. Neměli bychom být se sebou příliš spokojeni.

Příliš spokojený člověk přestává růst, přestává pracovat, přestává vytvářet přidanou hodnotu. K tomu existuje také jeden krásný citát Boba Dylana: „Kdo se nezabývá zrodem, zabývá se umíráním.“. Neusněte na vavřínech! 

5. Vždycky dávejte víc, než očekáváte, že dostanete

Problém v životě je, že lidé (téměř) vždycky chtějí něco předem. Takto to ovšem nefunguje. Musíte začít dávat první. A pak pokračovat a nepřestávat. Když se obě strany rozhodnou čekat na to, až začne ten druhý, nezačne nikdo a ničeho nedosáhne ani jedna strana.

Musíme stále dávat a stále se starat. A teprve pak může přijít sklizeň. Ve skutečnosti by člověk nebyl opravdu šťastný, pokud by věci dělal jenom pro sebe a nedělal je i pro ostatní. Tajemství úspěchu je i v tom, že se s ostatními dělíte. Že si úspěch s ostatními užíváte. Pokud se vám podaří vyšplhat až na vrcholek hory úspěchu, ale budete tam jen vy sami, pravděpodobně skočíte dolů.

Budete-li schopni zvládnout všech pět výše uvedených věcí, je velmi pravděpodobné, že v životě dosáhnete něco výjimečného. Dosáhnete báječný úspěch. Držím vám pěsti!  

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang