Úvěr na dárky

uver-na-darky

Každý z nás chce udělat radost kamarádům nebo blízkým. Mnohdy se kvůli tomu neváháme dokonce ani zadlužit. Odpověď na otázku, zda je to správné, záleží na úhlu pohledu.

V případě, že se pro půjčku na dárky rozhodnete, máte na výběr z několika různých úvěrových produktů. Můžete si vzít například klasickou půjčku na dobu splatnosti. Nejlepší je mít dobu splatnosti co nejkratší – pár týdnů až měsíců. Kvůli dárkům určitě není dobré se zadlužovat na dlouho dobu, například na několik let. Klasickou půjčku si můžete vzít u bankovní i nebankovní instituce. Platí, že nebankovní půjčky jsou obecně dražší.

Další možností je využít nákupu na splátky bez úroku na určitou dobu splatnosti. Velká výhoda je, že v takovém případě nepřeplatíte skoro nic. Pro ty, kdo přemýšlí, jak se stát rentiérem, je však potřeba sledovat, zda jsou s nákupem na splátky spojené nějaké poplatky: za předčasné splacení, za poskytnutí půjčky, za vedení úvěru a podobně.

Možností je i kreditní karta, která nabízí možnost využití kreditního limitu. Peníze můžete vrátit v tzv. bezúročném období, jehož délka může být až 60 dní (záleží na konkrétní finanční instituci). Ovšem pokud půjčku během této doby nesplatíte, vystavujete se riziku vysokého úroku.


img_a311733_w1992_t1522784179-5303093

Vzít si půjčku je velmi jednoduché, zejména jedná-li se o půjčku nebankovní. Je však nutné počítat s riziky, které se s úvěry zákonitě pojí. Mnozí lidé přecení své možnosti a chvíli před koncem doby splatnosti zjistí, že nejsou s to úvěr splatit.

Velmi často pak následují skutečně závažné a vleklé finanční problémy, které mohou vést až k osobnímu bankrotu a ten už není daleko od půjčky po insolvenci. Je proto třeba zvážit, zda je půjčka na dárky tím nejlepším řešením.

Stejně je tomu i s dalšími rizikovými úvěry, kam patří např. půjčka s exekucí, půjčka pro zadlužené, půjčka na směnku či půjčka ihned na ruku bez příjmu. Všechny tyto zmíněné úvěry je nutné dobře zvážit.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang