Jak fungují kryptoměny – průvodce začátečníka

pruvodce-kryptomenami-pro-zacatecniky

Digitální svět kryptoměn je pro statisíce lidí stále záhadou, ačkoli Bitcoin, který investoři po celém světě považují za jedinečný, byl spuštěn před více než deseti lety, v roce 2009.

Bez ohledu na jeho nadměrný profil, zejména na platformách sociálních médií a on-line fórech, je mnoho jednotlivců přesto zmateno pravdou, že kryptoměna neboli krypto není spojena s něčím hmatatelným ve skutečném světě.

Kryptoměny jsou pouhými počítačově generovanými záznamy. Byly vytvořeny jako zcela nový typ peněz, který by se v budoucnu používal stejně obecně jako peníze nebo úvěry.

Užitečné informace o kryptoměnách

Bitcoin je nejdůležitější kryptoměna s tržní kapitalizací kolem 600 miliard dolarů, kterou převzalo Ethereum. Nákup bitcoinu patří k nejčastějším nákupům kryptoměn.

Mezi další oblíbené kryptoměny patří XRP, Tether, Dogecoin a Litecoin, přičemž pět nejvýznamnějších kryptoměn v současnosti tvoří více než 80 % trhu.

Vzhledem k tomu, že stále více jednotlivců objevuje různé způsoby, jak investovat své peníze mimo konvenční peněžní kanály, jako jsou spořicí účty, akcie nebo ISA, mnozí mohou uvažovat také o kryptoměnách.

Abychom pomohli dalším lidem vnímat neustále se vyvíjející svět digitálního forexu, níže uvádíme naše informace pro nováčky, jak porozumět kryptoměnám.

Co je to kryptoměna a jak funguje?

Kryptoměny jsou kryptograficky zabezpečené digitální reprezentace hodnoty nebo smluvních práv, které lze převádět, ukládat a obchodovat s nimi elektronicky.

To znamená, že kryptoměna je digitální aktivum, se kterým lze obchodovat a které lze použít k placení za věci. Nicméně to je místo, kde to může být trochu obtížné, protože není primárně založeno na žádném přesném aktivu.

To znamená, že neexistuje žádná vnitřní hodnota – o hodnotě rozhoduje nabídka a poptávka. Kryptoměna má pouze takovou hodnotu, jakou je kupující ochoten zaplatit. Díky tomu jsou kryptoměny spekulativní, nepředvídatelné a jejich přesná hodnota je obtížná.

Zde lze získat mimo jiné informace, jak těžit bitcoin.

Jak fungují transakce s kryptoměnami?

Na kryptoměnách je zcela odlišné to, že nejsou pod dohledem ani centrálně řízeny, obvykle fungují v otevřené komunitě – transakce probíhají peer-to-peer, nikoli pod vedením finanční instituce nebo jiného peněžního úřadu.

Využívají know how distribuované účetní knihy. Nejznámějším druhem je blockchain, který uchovává veřejný dokument o všech transakcích. Jedná se o způsob synchronizace a sdílení znalostí po celém světě prostřednictvím decentralizované databáze, který má zabránit dvojímu utrácení kryptoměn.

Kryptoměny jsou autorizované, nejsou však autorizovaným platidlem. Nelze je držet na účtech osvobozených od daně.

Zjistěte, jak nakupovat, utrácet a obchodovat s kryptoměnami

Pro nákup kryptoměn je nezbytné nakupovat prostřednictvím směny. To znamená, že je nezbytné vytvořit si směnný účet a kryptoměny uchovávat v digitálních peněženkách.

Pokud potřebujete kryptoměnu pouze obchodovat, stačí mít makléřský účet, nikoliv okamžitě přistupovat k podkladové směně. Obchodník bude pravděpodobně vaším jménem nekrytý na podkladovém trhu – to je obvykle rychlejší a jednodušší zařídit.

Existuje velké množství začínajících společností, které poskytují metody obchodování s kryptoměnami, nicméně můžete být skeptičtí ohledně svěřování svých peněz novému modelovému titulu, zejména pokud jste na trhu s kryptoměnami nováčky.

Jak se rozhodnout pro kryptoměnu

Úplně první věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že nejde o volání, které byste měli učinit lehkovážně bez provedení individuální analýzy a vyhledání profesionálního peněžního doporučení.

Zásadním motivem je to, že existuje příliš mnoho možností kryptoměn, z nichž si můžete vybrat. O každé kryptoměně jsou k dispozici stohy znalostí, takže začněte tím, že si prostudujete některé průvodce a kritiky osob.

Obvykle bude při uvedení každé kryptoměny na trh pravděpodobně k dispozici bílá kniha, která vysvětluje, co je jejím cílem.

Klíčové otázky, které je třeba analyzovat a mít na paměti

Zaměřte se především na tyto otázky:

  • Podívejte se na sílu skupiny osob.
  • Analyzujte úroveň techniky a zaměstnanců, kteří za danou kryptoměnou stojí.
  • Vyzkoušejte dosavadní efektivitu hodnoty kryptoměny
  • Ověřte, zda má dlouhou životnost – co bude řídit budoucí hodnotové akce?
  • Pokud máte pochybnosti, investici odložte a proveďte další analýzu.

Taková analýza vám může výrazně pomoci k úspěšné investici. Kryptoměny pak umožní vydělat peníze.

Kryptografické analytické nástroje

Konzultanti na Coin Bureau sestavili soupis svých nejlepších kryptografických nástrojů, které by mohly usnadnit přesné řešení financování v důsledku toho, že při investování do jedné věci je nejlepší, když volba vychází z vás, učiněná na základě znalostí, které jste objevili, zatímco děláte všechny své analýzy.

Definovali, že spoléhat se pouze na názor třetí strany je nebezpečné, protože některé údaje mohou být zastaralé a mohlo dojít k novému vývoji, který značně ovlivňuje úroveň financování.

Tři nástroje, na které se podívejte

CryptoQuant – předkládá znalosti o Bitcoinech, Ethereu, Stablecoinech a obvykle i o většině Altcoinů (jakýkoli druh kryptoměny kromě Bitcoinu). Tyto znalosti se skládají ze znalostí trhu, znalostí o řetězci a toků změn.

Coin Dance – pro jednotlivce, které fascinuje Bitcoin. Webové stránky mají velké množství užitečných statistik o množství, politice a přijetí.

Glassnode – představuje širokou škálu zcela odlišných metrik, které obvykle pomáhají v přehledu o mnoha kryptoměnách. Spolu s obrovskými jmény jako jsou Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

Jednoduše mějte na paměti, že čím více analýz provedete a čím více nástrojů využijete, tím více znalostí můžete mít, abyste mohli učinit přesná rozhodnutí o financování. Nespoléhejte se pouze na jeden, dva a dokonce 10 analytických nástrojů. Věnujte čas shromažďování co nejvíce údajů, jak je to možné.

Existuje celá řada způsobů, jak se můžete průběžně seznamovat s nejnovějšími informacemi o úsporách peněz a výhodách.

Jaká nebezpečí hrozí při investování do kryptoměn?

Podvody s kryptoměnami jsou rozšířené a samotné měny jsou rizikové, nicméně se nezdá, že by to zákazníky odkládalo. Kryptoaktiva naopak získávají mainstreamové přijetí.

Používání digitálních měn se může změnit v poměrně běžnou záležitost.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang