Byty jsou zlatý důl

byty-jsou-zlaty-dul-2

Rozhodli jste se investovat do nemovitosti, konkrétně do bytu, který následně budete pronajímat? Jistě se jedná o výborný způsob, jak dosáhnout pasivního příjmu. Jenže jak takový byt vybrat?

Pokud byt pořizujete přes realitní kancelář, což je nejpohodlnější a pravděpodobně nejbezpečnější cesta pro začátek investování do nemovitostí, pak si dejte pozor na lákadla typu: „Tento byt se nachází v oblíbené lokalitě“ a tak dále. Pojem oblíbená lokalita je totiž poměrně abstraktní. Může být například oblíbená jen pro určitou část obyvatel. Rovněž může tato lokalita svůj nepsaný status velmi rychle ztratit – například kvůli nové zástavbě v sousedství.

Ukázali jsme si na velmi jednoduchém příkladu, že není všechno zlato, co se třpytí, jinými slovy, musíme se stále na věci dívat reálně a stát nohama na zemi. Jasně si říci, co je důležité, co méně a na čem opravdu záleží jen minimálně.

Než se tedy pustíte do nakupování nemovitostí pro zhodnocení peněz, dívejte se spíše na to, jak je byt starý, zda je podříznutý, aby nezačal plesnivět, jak starou má elektřinu a zda je vedena v mědi, v jaké stavu jsou odpady a voda a podobně. To je pro vaše rozhodování mnohem důležitější.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang