Co vás brzdí při dosahování vašich snů a jak to změnit

dosahovani-vasich-snu

Co vás brzdí při dosahování úspěchu? Jste to bez pochyby vy sami. 

Pokud nepatříte mezi ty, kteří již rezignovali, pravděpodobně máte ve svém životě plány a sny. Chcete někým být a něčeho dosáhnout – například stát se rentiérem. Pokud se vám vaše cíle nedaří průběžně dosahovat, je dost možné, že něco děláte špatně. Osobně jsem přesvědčený o tom, že pokud člověk svému cíli věnuje dostatek energie, času a přemýšlení, úspěch se musí dostavit vždy. Přitom klíčová slova jsou především dostatek času a energie.

V mojí profesi se denně setkávám s lidmi a velmi často probíráme jejich cíle a sny a často diskutujeme to, proč se jich doposud nedaří dosahovat. Moje osobní zkušenost je taková, že v naprosté většině tomu lidé prostě a jednoduše nevěnují dostatek času a energie. Proč tomu tak ale je?

Každý z nás máme svoji zónu pohodlí. Cítíme se v ní dobře a jistě. Jenom velmi neradi však tuto zónu překračujeme. A v tom je ten problém. Když se pozorně podíváte na život úspěšných lidí, kteří dlouhodobě dosahují velkých cílů, zjistíte, že je za tím moře odhodlání, tvrdé práce, přemýšlení  a koncentrace a to na jeden, maximálně dva cíle. Ti lidé dnes a denně vystupují ze svojí zóny pohodlí a posunují si neustále svoji laťku.

Pokud se vám tedy nedaří dosahovat svých cílů a plnit si svoje sny, je velmi pravděpodobné, že nevycházíte ze svojí zóny pohodlí. Prostě děláte příliš málo. Nebo se bojíte zajít dál. Nevěnujete tomu dostatek energie a času. Vidím to u lidí dnes a denně. Velké plány a velké sny. Aktivity tomu ale vůbec neodpovídají. Pokud člověk dělá stále stejné věci a stejným způsobem, dostává logicky stále stejné výsledky. Tak se ale nikam výrazně neposune.

Aby v tom bylo jasno. Nemám patent na překračování zóny pohodlí. Zápasím s tím stejně jako druzí. Je to někdy boj a začíná vlastně každé ráno po probuzení. Jinak to ale nejde. Život je tak trošku boj a pokud chcete dosáhnout něčeho zásadního, musíte na sebe dnes a denně tlačit a svoji zónu pohodlí neustále rozšiřovat.

Takže, jak moc to se sny a cíli myslíte vážně? Jak moc na sebe dnes a denně dokážete zatlačit a posunovat si svoje hranice? Ujišťuji vás, že váš úspěch je pouze ve vašich rukou. Jste za něj přímo zodpovědní.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang