Investice do zlata – jak na to a proč se to vyplatí

investicni-zlato

Stále existuje velké množství lidí, kteří se investic bojí, a jestliže si chtějí šetřit, volí tradičnější produkty, jako je stavební spoření nebo spoření přes životní pojištění. Toto je ale již vcelku nevýhodné vzhledem k tomu, že se na trhu objevily mnohem perspektivnější produkty.

Investice do zlata je oblíbenou strategií mnoha investorů. Díky starodávnému nadšení pro zlato, jakož i jeho stabilnímu historickému výkonu je to jedna z nejpopulárnějších investičních možností. Nikdy nebylo proč obávat se investice do zlata.

Je to trvale stabilní prostředek s minimálními riziky.

Jak investovat do zlata?

Nejběžnějším způsobem, jak investovat do zlata, jsou zlaté cihly nebo mince. To znamená, že zaplatíte hotově za fyzikální zlaté cihly nebo mince, které můžete skladovat sami nebo držet v trezoru banky. To je výhodné, protože hodnota těchto kovů budoucí. Takže ačkoli zlato může mít nízký návrat, můžeme se spolehnout na to, že naše investice rozhodně nevyšumí. Zlato se vždy během časem zhodnotilo.

Dalším způsobem investování do zlata je pomocí zlatých fondů. Tyto fondy jsou investiční produkty, které fungují jako investice založená na zlatě. To znamená, že tyto fondy kupují a prodávají zlaté mince nebo cihly a také po nemovitostech. Váš zisk z investic bude určen výsledkem koupě a prodeje. Zlaté fondy jsou obecně považovány za bezpečnou volbu pro investiční portfolia.

Existují i ​​další způsoby, jak investovat do zlata, jako je například obchodování s futures nebo obchodování s certifikáty. Ale zlaté cihly nebo mince a zlaté fondy jsou nejpoužívanější způsoby investování do zlata. Každá z těchto metod investování nabízí své vlastní výhody a nevýhody.

Jestliže investujete přes životní smlouvy, kam myslíte, že pojišťovny dávají vaše peníze, které zde spoříte? No samozřejmě je investují do investičních společností, které se o ně dále starají. Vy ale vyděláte méně peněz, protože se za to strhnou určité poplatky.

Proto je dnes jistě výhodnější spoření do investičních společností, které se o zhodnocení peněz skvělé postarají. Existuje však také další možnost. Přemýšleli jste někdy o investici do zlata?

Zlato – bezpečná metoda zhodnocení úspor

Investování do zlata má velmi dlouhou historii. Již v dávných dobách se investovalo převážně do zlata. Dnes se k tomu postupně stále víc a víc lidí vrací.

Investiční zlato je považováno za bezpečnou a výhodnou investici na ochranu proti znehodnocení úspor. Investiční zlato může mít podobu zlatých slitků, medailí, cihel či zlatých plíšků. Zlato je prověřená stabilní komodita na finančních trzích.

Návod, jak a kde koupit zlaté slitky a mince, pomůže se správným investováním naspořených peněz.

Investování do zlata se stává velice oblíbeným produktem pro budování majetku a zajištění rodin. V čem spočívá výhoda zlata? Existuje více výhod

  • investiční zlato je státem osvobozeno od DPH
  • jestliže prodáváte cenné kovy, nemusíte z tohoto příjmu odvádět daň
  • investiční kovy nejsou znehodnocovány inflací.

TIP: Každý investor by měl vědět, jak funguje těžba kryptoměn.

Na co dát pozor

Jestliže se rozhodnete pro investování do zlata, dejte si pozor na pár věcí:

1) Diverzifikace – nespoléhejte pouze na zlato. Rozdělujte své úspory a rozšiřte své portfolio. Je to z toho důvodu, že jestliže cena zlata půjde dolů, v tomto momentě nemáte žádné další zajištění.

2) Dlouhodobost a pravidelnost – investování do zlatých mincí se vyplatí, pokud jej plánujete dlouhodobě a zejména pravidelně. Odborníci doporučují minimální horizont investování zhruba 7 let.

3) Zvolte důvěryhodného prodejce – dávejte si pozor a určitě nekupujte zlato z pochybných letáků, které vám přistáli ve schránce nebo od pochybných prodejců, kteří se snaží prodat slitky v teleshoppingu. Investováním do zlata se zabývá například společnost IBISINGOLD.

Uvidíte, že se vám investování do zlata zalíbí. Zkuste si o tom zjistit více a na základě toho se rozhodněte, zda budete investovat nebo ne. Potom stačí spořit i po menších částkách a jednou za čas se těšit na to, že vám domů přijde další a další zlatý slitek, které si budete postupně schovávat a ukládat. Následně už jenom vidíte, jak se vám rozšiřuje vaše bohatství.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang