Alibaba Group – čínský eshop, akcie BABA

Alibaba je jednou z nejúspěšnějších společností na světě a její akcie jsou pro mnoho investorů neuvěřitelnou investicí. Společnost Alibaba je lídrem v oblasti elektronického obchodu a technologií a její akcie od první veřejné nabídky v roce 2014 exponenciálně rostou.

Alibaba je čínský technologický a maloobchodní gigant a je největší společností v oblasti online a mobilního obchodu na světě. Je také jednou z největších společností v Asii a ve svém oboru se stala globálním lídrem.

V posledních několika letech společnost zaznamenala obrovský růst, což se odrazilo v ceně jejích akcií.

Společnost je jedním z průkopníků digitálního věku a její inovativní přístup k podnikání a technologiím změnil způsob, jakým lidé nakupují online a komunikují s technologiemi.

Co je Alibaba?

Alibaba je čínský nadnárodní konglomerát založený v roce 1999, který se specializuje na elektronický obchod, maloobchod, internet, umělou inteligenci a technologie. Je jednou z největších a nejúspěšnějších společností na světě s tržní kapitalizací přesahující 500 miliard dolarů.

Společnost sídlí v čínském Chang-čou a své služby nabízí ve více než 200 zemích a regionech po celém světě.

Hlavním předmětem podnikání společnosti Alibaba je online a mobilní obchod. Provozuje řadu online a mobilních tržišť, včetně Taobao, Tmall a AliExpress.

Taobao a Tmall jsou největší čínská e-shopy a AliExpress je globální e-shop. Na těchto e-shopech se nachází různé zboží a služby, od spotřební elektroniky po oblečení.

Alibaba provozuje také řadu dalších podniků, včetně digitálních médií a zábavy, cloud computingu a logistiky. Podnik Alibaba v oblasti cloud computingu, AliCloud, je jedním z největších poskytovatelů cloudových služeb na světě.

Logistická divize společnosti, Cainiao, je světovým lídrem v oblasti logistiky a řízení dodavatelského řetězce.

Společnost Alibaba se zavázala ke společenské odpovědnosti a investuje velké prostředky do iniciativ v oblasti vzdělávání a zdravotní péče. Společnost rovněž zavedla řadu iniciativ v oblasti udržitelnosti, včetně fondu na ochranu životního prostředí a iniciativy pro zelené financování.

Alibaba – akcie

Akciový trh je vůči společnosti Alibaba neuvěřitelně optimistický a její akcie zaznamenaly od vstupu na burzu obrovské zisky.

Od vstupu na burzu si akcie společnosti připsaly více než 400 % a patří k nejvýkonnějším akciím na světě. Společnosti se také podařilo výrazně zvýšit své tržby a zisky, což dále zvýšilo cenu akcií.

Za úspěchem společnosti Alibaba stojí její silné zaměření na elektronický obchod. Společnost dokázala využít růstu maloobchodního trhu online, a to jí umožnilo stát se jedním z největších hráčů v tomto odvětví.

Dokázala také využít své odborné znalosti v oblasti technologií k vytváření nových produktů a služeb, což dále přispělo k jejímu růstu.

Akciím společnosti Alibaba pomohly také její silné finance. Společnost má silnou rozvahu, což jí umožnilo výrazně investovat do nových podniků a technologií. To jí umožnilo udržet si náskok před konkurencí a přispělo k tomu, že její akcie nadále rostou.

Celkově je investování do akcií Alibaby skvělou příležitostí pro investory, kteří hledají dlouhodobý růst. Společnost má za sebou úspěšné výsledky, a jak již bylo řečeno, její akcie patří k nejvýkonnějším akciím na světě.

Společnost má před sebou zářnou budoucnost a její akcie budou pravděpodobně dosahovat dobrých výsledků i v příštích letech. Investování do akcií Alibaba se tedy rozhodně vyplatí.

Investorům, kteří chtějí získat expozici vůči společnosti Alibaba, nabízí společnost řadu možností. Mohou si koupit akcie přímo na hongkongské burze nebo zakoupit americké depozitní certifikáty na newyorské burze. Existuje také řada burzovně obchodovaných fondů, které investují do společnosti Alibaba.

Názor blogera: Alibaba: největší IPO všech dob

V přepočtu 536 miliard korun. Tolik vynesl primární úpis čínského internetového giganta Alibaba Group Holding Ltd. Tím se stal největším IPem v dějinách.

Upisovatelé IPa uplatnili nákupní opce, čímž se velikost úpisu ještě přiživila nad rámec původního plánu. Na úpisu se společně podílely Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, JP Morgan, Morgan Stanley a Citigroup.

První den obchodování vystřelily akcie krátce po zahájení nahoru o 46 % na bezmála sto dolarů. V té chvíli měla Alibaba tržní kapitalizaci v přepočtu neuvěřitelných 5,26 bilionů korun. Nakonec skončilo obchodování se ziskem „pouhých“ 38 %.

Prudký růst akcií v první den obchodování nebyl velkým překvapením. Akcie byly vzhledem k současným podmínkám atraktivně ohodnoceny a elektronický obchod v Číně mají v budoucích letech čekat velmi světlé zítřky.

Podle serveru motejlek.com by se v roce 2020 měly on-line maloobchodní tržby v Číně pohybovat v rozpětí 420 až 650 miliard dolarů. Tedy zhruba stejně jako v USA, Japonsku, Německu, Británii a Francii dohromady.

Cena akcií společnosti Alibaba se za poslední rok více než zdvojnásobila a tržní kapitalizace společnosti se nyní odhaduje na více než 660 miliard USD. To z ní dělá jednu z nejhodnotnějších společností na světě a investoři se nemohou dočkat, až z ní získají podíl.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang