S&P 500 – index, graf, seznam firem

S&P-500

S&P 500 zaujímá přibližně 75 % akcií společností ve vedoucích sektorech ve Spojených státech. Index S&P 500 je spravován komisí pro index S&P společnosti Standard and Poor’s a je pozorně sledován investory na celém světě jako ukazatel amerických akcií velkých společností.

Hlavními sektory indexu S&P 500 jsou informační a technologický sektor, finančnictví, energetický sektor, zdravotnictví a průmysl, z nichž každý představuje 11% až 18% indexu.

Menší sektory zahrnují podniky veřejných služeb a zpracovatelské podniky, z nichž každý představuje méně než 4% indexu.

Je důležité mít na paměti, že tento index nemusí obsahovat největších 500 společností ve Spojených státech, ale široký průřez společností s velkou tržní kapitalizací (nejméně 4 mld. USD) kmenových akcií z různých sektorů kótovaných na akciových trzích Spojených států.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang