Jak na domácí rozpočet v mobilním zařízení, Android

I když jsem byl vždy s Excelem jako nástrojem pro vedení si domácího rozpočtu spokojen, jednu vadu vždy měl. Tím, že člověk výdaje zapisuje na svém počítači, musí vynaložit mnoho disciplíny a paměti k zapisování svých výdajů. Těžce vzpomínat co vše kde bylo uhrazeno a proč stále nám nesedí bilance a to věčné manko a odhodlat se probrat po několika dnech ten kopeček paragonu vždy bylo demotivující. Ideální by bylo mít možnost zapisovat rovnou po nákupu nebo ve volné chvilce v MHD svou útratu do systému a ne jen na papírek. Díky posunu technologii naštěstí již co druhý člověk má chytrý telefon nebo tablet, který tuto možnost poskytuje a tímto jde tento problém vyřešit. Jelikož na Excelu by to bylo celkem složité, máme možnost stáhnout si mnoho aplikací pro vedení si osobního účetnictví, jakou ale vybrat? Já si po velkém průzkumu vybral nakonec anMoney pro Android na Nexus 7 a tady je moje recenze.

anMoney Budget and Finance je ke stáhnutí na GOOGLE PLAY zde a je v omezené verzi zdarma, nebo ve verzi PRO za 79 Kč. Moje základní požadavky na aplikaci pro hlídaní financi byla jednoduchost přehlednost a možnost nastavení a sledování rozpočtu. Byl jsem velice překvapen, že většina aplikaci tuto možnost nenabízela, čímž de facto ztrácelo sledování výdajů smysl. Nastavení rozpočtu nám dává základní přehled kolik můžeme dovolit ještě utratit v daných kategorii a hlavně nad rámec kategorii. Příští měsíc si musím zakoupit novou tašku, kolik za ni ale můžu dát abych netrpěl před výplatou hlady? Tohle mi naštěstí řekne anMoney.

V anMoney máte možnost nastavení si více účtu, mezi kterými máte možnost převádět peníze. Například můžete mít běžný účet ( Váš, partnera, společný), jakékoli spořicí účty, i účet pro hotovost. To zajišťuje naprostou přehlednost bez nutnosti počítání všeho dohromady. U PC programu a Excelu je to zbytečné a komplikované u mobilních zařízení v tom naopak vidím výhodu.

Nové transakce můžete vložit ihned přes widgety rovnou s plochy Vašeho zařízení, stejně tak si můžete nechat zobrazovat jakékoli údaje rovnou na ploše bez otevíraní aplikace. Mezi další užitečné funkce patří možnost zadat trvalé příkazy, detailní filtrace všech transakcí a přehled všech příjemců Vašich plateb. Samozřejmostí je i detailní rozvrstvení všech výdajových a příjmových kategorii, které si můžete jakkoli upravit. Pro milovníky grafů je tady nespočet různých grafů a tabulek s výsledky Vašeho hospodaření.

Veškeré data můžete rychle zálohovat, chybí ale synchronizace s dalšími přístroji, což mě osobně vůbec nevadí a vytváří to ve mě větší pocit bezpečí nad svými daty. Data můžete ale exportovat do formátu Microsoft Money, QIF nebo do všech tabulkových editorů.

Free verze má jeden hlavní nedostatek a to omezení počtu účtu a hlavně rozpočtových položek na 5. V profi verzi máte taky možnost zaheslovat a automatického zálohování dat. Díky rozpočtovému škrtu ve free verzi je tato verze dost nepoužitelná, ale můžete to brát jako DEMO, plnou verzi jsem si zakoupil a jsem spokojen. A co vy, máte zajímavé tipy na apps pro hlídání domácího účetnictví pro mobilní přístroje? Pište do diskuze.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang