Mintos – recenze, přihlášení

mintos-2

Mintos je jednou z největších mezinárodních platforem pro peer-to-peer půjčky. Funguje jako tržiště s úvěry, do kterých mohou vložit finanční prostředky také soukromí investoři. Mintos přináší investiční příležitosti z celého světa s atraktivním výnosem a umožňuje kvalitní diverzifikaci portfolia. Jaké jsou na Mintos recenze? Jak funguje na Mintos přihlášení?

Na platformě investoři mohou získat jednu z nejlepších příležitostí k diverzifikaci svého portfolia v celém odvětví P2P půjček. S průměrným výnosem 9,85 % je Mintos mezi podobnými platformami leaderem.

Co je Mintos?

Mintos byl založen v roce 2015 a uživatelům přináší alternativní způsob investování peněz pomocí peer-to-peer půjček. Od roku 2015 se na portálu již zaregistrovalo 461 272 uživatelům z 62 zemí.

Společnost Mintos byla založena v roce 2014 a má kanceláře v lotyšské Rize. Je mnohem větší než většina konkurentů. Ostatně na stránce platformy LinkedIn je uvedeno kolem 200 zaměstnanců. Podnikání Mintos neustále rozšiřuje a najímá další zaměstnance, aby uspokojili poptávku po svých produktech.

Mintos je jednou z největších evropských platforem pro peer-to-peer půjčky. V posledních letech však rozsáhle investuje do růstu a v letech 2019 a 2020 tak skončila ve ztrátě. Ztráta za rok 2019 se blížila jednomu milionu eur, v roce 2020 se již dvěma milionům eur.

Přes tento poměrně špatný finanční výsledek se zdá, že investoři společnosti Mintos důvěřují. V roce 2020 přišla společnost Mintos s novinkou, že bude svůj provoz financovat přes crowdfunding – to znamená, že investoři se nyní mohou stát také částečnými vlastníky platformy.

Crowdfundingová kampaň se uskutečnila na platformě Crowdcube a Mintos získal 6,5 miliónů EUR od 6.147 investorů při ocenění firmy 68 milionů EUR.

mintos-recenze
Mintos slibuje větší růst než bankovní vklady či indexy akcií a dluhopisů.

Jedním z důvodů, proč se společnosti Mintos podařilo získat na svou platformu tolik investorů, je pravděpodobně nízká minimální investice ve výši 50 EUR. To je pro investory velmi přesvědčivé, protože to umožňuje vyzkoušet platformu bez rizika velkých ztrát.

P2P půjčky úspěšně fungují také v Česku. Momentálně na trhu figuruje hned několik P2P platforem, například Zonky půjčka, Bankerat nebo Prestito.

Zonky se považuje za nejoblíbenější půjčku svého druhu v Česku. Společnost v nedávné době zahájila nový projekt s názvem NaFirmy.cz, kde budou lidé půjčovat firmám. Bohužel však došlo ke zrušení manuálního investování a investoři se musí spokojit pouze se službou rentiéra.

Jak funguje společnost Mintos?

Na rozdíl od některých jiných P2P platforem funguje Mintos jednoduše jako tržiště, které spojuje poskytovatele půjček a investory. Mintos spolupracuje s úvěrovými společnostmi po celém světě, u kterých si ověřuje jejich finanční situaci. Úvěrové společnosti získávají finanční prostředky od drobných investorů, kteří tak umožňuj financovat úvěry.

Jak tedy funguje tržiště Mintos?

Mintos umožňuje soukromým investorům získat pasivní příjem investováním do úvěrů. K dispozici jsou tisíce investičních příležitostí a žádostí o úvěr z celého světa.

Platforma je určena jak zkušeným, tak začínajícím investorům, kterým slibuje atraktivní výnosy. Od roku 2015 činí čistý roční výnos průměrného investora 9,85 %. Pro srovnání je to více než přinese výnos státních dluhopisů, investice do akcií nebo ETF.

Mintos – výhody

Jaké výhody Mintos nabízí?

 • Žádné investiční poplatky
 • Solidní možnosti diverzifikace
 • Obrovské množství dostupných půjček
 • Možnost využít automatické investování
 • K dispozici je sekundární trh s půjčkami
 • Kvalitní reporty jako podklad pro daňové přiznání

Příjemným bonusem je mobilní aplikace Mintos, díky které lze mít své portfolio stále pod kontrolou a pohodlně investovat kdekoliv.

Mintos – nevýhody

A jaké má nevýhody?

 • Poplatek za směnu měn
 • Poplatek za prodej 0,85 % na sekundárním trhu

Jelikož jde o investici, vždy je třeba rozumět rizikům, které se s určitým typem zhodnocení peněz pojí. S rizikem je třeba počítat i na platformě Mintos, ačkoliv se jedná o bezpečnější investici, než jsou například kryptoměny.

Nejlepší P2P úvěrová platforma pro diverzifikaci

Společnost Mintos využívá širokou škálu poskytovatelů půjček namísto toho, aby půjčky poskytovala sama. To znamená, že nyní má platformu s mnoha různými typy půjček v mnoha zeměpisných lokalitách poskytovaných v různých měnách.

Společnost Mintos nabízí půjčky v následujících oblastech:

 • Půjčky na auto
 • Hypoteční úvěry
 • Forwardové úvěry
 • Osobní půjčky
 • Krátkodobé půjčky
 • Financování faktur
 • Podnikatelské úvěry
 • Zemědělské úvěry

To znamená, že na platformě mají investoři jedinečnou možnost diverzifikovat své portfolio v oblasti úvěrů.

Pokud tedy investoři hledají skvělou platformu pro diverzifikaci svých investic, a tím snížení celkového rizika portfolia, je Mintos skutečně skvělou volbou.

mintos-prihlaseni
Investice na Mintos dosahují zhodnocení až 10 %.

Oceněná crowdfundingová platforma

Mintos rozhodně nezahálí. Neustále vylepšují platformu pro investory a zároveň do ní přidávají nové úvěrové společnosti a funkce.

To je pravděpodobně také jeden z důvodů, proč je Mintos oceňovanou platformou. Mimo jiné získali ocenění Altfi People’s Choice Award v letech 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020.

Za méně než 3 roky od svého spuštění se Mintos dokázal stát ziskovým tržištěm P2P půjček. Část velkého úspěchu lze pravděpodobně připsat na vrub jejich schopnosti vyřešit některé problémy se škálováním, do kterých se často dostávají jiné crowdlendingové platformy.

Funkce systému Mintos

Uživatelsky přívětivá stránka P2P platformy je klíčem k tomu, aby byli investoři spokojeni. Mintos patří mezi nejvíce inovativní platformy na evropském trhu.

Zde jsou některé z funkcí, které na mnoha jiných platformách nejsou k dispozici.

 1. Hodnocení Mintos – ratingy Mintos představují rizikový profil poskytovatelů půjček.
 2. Sekundární trh – sekundární trh umožňuje investorovi prodat investice před koncem výpůjčního období.
 3. Statistiky – statistiky Mintos jsou nejcennějšími statistikami v rámci evropských P2P platforem. Je to ideální místo, kde si lze udělat představu o minulých výsledcích společnosti Mintos.
 4. Přepočet měn – Mintos umožňuje směňovat měny nebo investovat do cizích měn.
 5. Automatické investování – strategie Mintos Auto Invest jsou nejpropracovanější automatické investiční nástroje na trhu.
 6. Nejrychlejší převod peněz – převod peněz na jakoukoli jinou P2P platformu trvá hodiny nebo dny. Na platformě Mintos to trvá jen několik minut.

Být inovátorem na trhu znamená, že je třeba testovat mnoho funkcí. To může způsobit, že některé nástroje nebudou fungovat dokonale. Nicméně společnosti Mintos se daří inovovat a nástroje stále fungují bez problému.

Investování Mintos – přihlášení

Pro využívání platformy Mintos je nejprve zapotřebí si založit účet. To lze provést zcela bez poplatků. Registrace je velmi snadná. Stačí vyplnit:

 • e-mailovou adresu
 • zemi pobytu
 • křestní jméno
 • příjmení
 • heslo

Poté již stačí jen kliknout na tlačítko registrovat. Výhodou je, že vše probíhá v češtině a investovat tak mohou i ti, kterým angličtina dělá potíže.

Mintos přihlášení lze ihned po registraci provést v pravém horním rohu jednoduše zadáním e-mailu a hesla.

Proč si někteří investoři stěžují na Mintos?

Během krize v roce 2020 měla společnost Mintos problémy s některými poskytovateli půjček. V důsledku koronavirové krize pár zemí omezilo činnost některých úvěrových společností. To znamenalo komplikace pro investory, jelikož půjčky jsou nyní ve zpoždění.

Někteří investoři společnosti Mintos si stěžují, protože jim z těchto důvodů zamrzly peníze. Na druhou stranu je vidět snaha společnosti Mintos vypořádat se s problematickými poskytovateli půjček.

Při výběru svých půjček je potřeba opatrnost, aby co nejmenší procento půjček skončilo ve vymáhání.

Je investování na platformě Mintos bezpečné?

Mnoho začínajících investorů zajímá, jak bezpečný je Mintos? Zde několik informací o ochraně investice.

Společnost Mintos provádí hloubkovou kontrolu poskytovatelů půjček, které „pravidelně“ monitoruje. Mnoho nevyhovujících poskytovatelů půjček již bylo suspendováno.

Poskytovatelé půjček posuzují každou žádost o půjčku na základě různých ukazatelů, jako je příjem dlužníků, úvěrové skóre atd. Každý poskytovatel půjček investuje do půjček svých dlužníků vlastní peníze (většinou mezi 5-10 %).

Mintos je přední P2P platforma s nejširšími možnostmi diverzifikace. Diverzifikace je nejlepším způsobem, jak snížit rizika pro P2P investice. To je skutečně pravda, nicméně sestavení správně diverzifikovaného portfolia není vždy tak jednoduché.

Podpora společnosti Mintos

Není možné recenzovat online službu typu Mintos a nezmínit se o zákaznické podpoře. Podle názoru spousty uživatelů nabízí Mintos nejlepší zákaznickou podporu v rámci evropských P2P platforem.

Doba odezvy je zdaleka nejrychlejší (obzvlášť při použití funkce live chatu). Během pracovní doby lze chatovat se zaměstnancem společnosti Mintos během několika sekund.

Na rozdíl od některých jiných online služeb, péče o zákazníky společnosti Mintos neodkazuje neustále na sekci FAQ (nejčastější dotazy) nebo na příspěvky na firemním blogu. Podle zkušenosti je péče o zákazníky skutečně aktivní a vstřícná.

Mintos – recenze

Mintos je jednou z oblíbených alternativních finančních investičních platforem. Důvodem je, že investoři mohou své investice diverzifikovat do několika zemí a k různým poskytovatelům půjček. To však platí pouze v případě, že je k dispozici dostatek dostupných půjček.

Roční výnos v posledních letech dosahuje u velké části investorů více než 10 %. Podle recenzí na Mintos se neobejvily žádné výrazné problémy. To však neznamená, že se to v budoucnu nemůže změnit. Kvůli covidu zkrachovalo mnoho poskytovatelů půjček, což může mít dopad na výnosy, pokud portfolio není řádně diverzifikované.

Jak se říká, nevyplácí se vsadit všechny peníze na jednoho koně. Vždy existují vnější rizika, která investor svými rozhodnutími nemůže ovlivnit. Proto nezapomínat při investování vždy diverzifikovat své investice, aby riziko selhání bylo minimální.

Pokud investor chce dát společnosti Mintos šanci, doporučuje se začít v malém a seznámit se s funkcemi platformy, než dojde k investici vyšších částek.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang