Pozor, propad akciových trhů až o 90% se blíží! Pche, vemte rozum do hrsti

K této polemice mě přivedl článek, který jsem si přečetl na serveru www.novinky.cz. Píše se zde o tom, jak se dolaroví miliardáři zbavují akcií, jak trhy spadnou až o 90% a další zaručené zprávy.
Buffett si stěžuje na neuspokojivé výsledky firem, Paulson prodává akcie bank, Soros dělá to samé. A pomyslnou korunu tomu dodává Robert Wiederman, který analyzuje trh a predikuje až 90% propad. No není to úžasné, že takové médium se stará o naše peníze a chce nás uchránit.

Do toho dostávám od od svých přátel přeposlané emaily s předmětem „Pozor, blíží se průšvih! Bankéři začínají doporučovat akcie“ jako mailing jedné nejmenované české společnosti. Jak se v tom má potom drobný akcionář či investor vyznat. Je to velmi snadné. Začnu mailingem, který odkazuje na stránky investičního guru, který Vás jistě naučí vydělávat peníze investováním. Ale ruku na srdce. Marketing začíná strašením, následně přijde nabídka několika placených investičních kurzů a na konci z Vás bude investiční specialista, který bude vydělávat? Inu proč ne, ale myslím si spíše, že vydělávat bude někdo jiný (komuže platíte za kurzy?:)). A nabídka, která začíná strašením… Vzpomínám na heslo „řešení místo strašení.“ Pardon, ale už mám dost všech těch strašících strategií, kterými se mi někdo snaží něco vnutit. Můj názor je, že KFP v tomto šláplo vedle.

No ale zpět k našim milým Novinkám.cz. Úžasný článek, který nás varuje před krizí, jaká možná neměla obdoby. Díky Novinky.cz za varování. Možná jste mi zachránili větší část mého portfolia. Nebo si možná myslíte, že jsem blbec (ještě větší, než jste doufali?). Po přečtení článku mě pamět nezklamala a vzpomněl jsem si na článek z moneynews.com. Vyšel přesně 29. srpna 2012, tedy před 1 rokem, 1 měsícem a 23 dny před jeho českou verzí. Víte co se v něm píše? Dolaroví miliardáři se zbavují akcií, Buffett si stěžuje na neuspokojivé výsledky firem, Paulson prodává akcie bank, Soros mu skvěle sekunduje. A mistr Wiederman predikuje 90% propad. Já vím, že historie se opakuje, ale že by takto rychle? Mám nutkání zavolat Paulsonovi a Sorosovi, co to teď prodávají, když už to prodali před více než rokem.

Nedivil bych se, kdyby za pár měsíců vyšel článek s překvapivými informacemi o tom, jak je Buffett nespokojený s výsledky firem, Paulson prodával akcie bank, Soros dělal to samé a už už by se blížil onen 90%-ní propad trhů.

No každopádně jsem si z toho vzal jedno velké ponaučení, o které se s Vámi podělím. Věřím Novinkám jakožto renomovanému zpravodajskému serveru, nechám se od nich varovat. Následně zavolám svému krejčímu, aby mi poradil, které akcie koupit a abych si jeho analýzu ověřil, okamžitě budu vše konzultovat se svou kadeřnicí. Větších odborníků na světě právě na tuto problematiku totiž neznám.

Leda prd. Vážím si svého krejčího za to, jaké kousky oděvu umí vytvořit, zbožňuji svou kadeřnici, jak dokáže hnízdo, které mám na hlavě přetvořit na účes, ale nikdy bych se s nimi neradil o investicích. No a většina zpravodajských serverů? Pište, pište, hlavně ať vám to přinese čtenáře, prodáte více reklamy a žijete blaze.

Já budu žít také blaze s vědomím, že kdykoliv se budu chtít pobavit, zajdu na vaše stránky přečíst některý z humorných článků. Mezi mé oblíbené patří pohádka o nespokojeném Buffettovi, prodávajícím Sorosovi a propad predikujícím Wiedermanovi. Mám ji dokonce radši než tu o Šípkové Růžence.

Lidé bděte, hlavu vzhůru, nevěřte nesmyslům, používejte hlavu a věřte těm, za kterými jsou vidět výsledky. Toto je hlavní poslání článku, který jste právě dočetli. Děkuji za pozornost.

Pokud pro Vás byly předchozí řádky přínosem a chcete mi také poděkovat, šiřte je dále po svém okolí. Díky.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang