Nasdaq – akcie, trhy

nasdaq-2

Index NASDAQ Composite tvoří největší elektronickou burzu cenných papírů ve Spojených státech a jeho hodnota se počítá na základě průměrné změny cen jednotlivých titulů.

Index NASDAQ Composite patřící společnosti NASDAQ OMX Group byl poprvé zaveden v roce 1971 a obsahuje více cenných papírů než většina jiných indexů, tj. čítá více než tři tisíce cenných papírů. P

ro zařazení do indexu NASDAQ Composite musí být cenný papír kótován výhradně na akciovém trhu NASDAQ a splňovat další kritéria stanovená společností NASDAQ, ale nemusí mít sídlo na území Spojených států.

Jelikož dvě třetiny indexu tvoří technologické firmy, investoři jej často používají jako měřítko pro stanovení zdraví technologických akcií.

Nevýhodou indexu NASDAQ Composite je skutečnost, že je více spekulativní než ostatní indexy. Jedním z důvodů je, že společnosti kótované v NASDAQ jsou považované za společnosti s vysokým růstovým potenciálem, toto je však často doprovázeno vyšším rizikem takové investice. Proto má index NASDAQ větší volatilitu než ostatní indexy.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang