Zlato na maximu a kolik procent ho v portfoliu mít

zlato-na-maximu

Zlato se nám dnes dostalo na 1.944 dolarů za unci a je tak na historickém maximu. Dostalo se na stejnou úroveň jako bylo před jednou dekádou, tedy v době hypoteční a finanční krize. Pokud si vzpomínáte, tak ta zasáhla celý svět a byla to největší finanční krize za posledních 80 let.

Co se týče tohoto vzácného kovu, tak nákup investičního zlata plní přesně tu úlohu, kterou od něj investoři očekávají. Učebnice ekonomie a příručky investorů zatím netřeba přepisovat.

Investorovi jistě pomůže zajímavý článek o tom, kde koupit nebo prodat investiční zlato či jaká je jeho aktuální cena.

Se správnou diverzifikací portfolia investora pomůže investiční platforma Portu. Investor díky Portu.cz rozloží svá aktiva do různých investičních instrumentů (aktiv různých firem) a tím sníží případná rizika investování.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang