Do čeho správně investovat?

do-ceho-spravne-investovat-2

Ač je to v dnešní době velmi zvláštní, ne jeden člověk nezná pojem finanční gramotnost. A když zná, tak mu často nic neříká. Mnohé z nás už vůbec nenapadne se podle nějakých pravidel, která se týkají financí, řídit. Vždyť proč přece? Stálý příjem máme, tak proč si života trošku neužít?

Bohužel takto dnes přemýšlí velké množství lidí. Co získají, utratí. Užívají si. Jenže pak přijde problém. Něco, co nečekali a na co nebyli ani zdaleka připraveni.

Podle průzkumu celá čtvrtina obyvatel naší země není připravena na ono „co kdyby“, což je pochopitelně špatně. Lidé neumí spořit, myslet na zadní vrátka a ani nevědí, do čeho investovat. Kvůli tomu se pak snadno dostávají do situací, které je mohou dostat na finanční dno.

Chce-li člověk začít dlouhodobě investovat, ideální volbou je investiční platforma Portu.cz. Výhodou investování s Portu je mimo jiné i to, že investované peníze jsou vždy dostupné a investor je může kdykoliv vybrat. Pokud nastane neočekávaná událost a investor své peníze potřebuje, může je na účet dostat do 4 až 5 pracovních dnů.

Jaké by mohlo být řešení?

Samozřejmě je důležité zohlednit finanční možnosti každého člověka, nicméně základ je jednoduchý. Pokud je to možné, nikdy si nepůjčovat na zbytečnosti, a když už, tak od spolehlivých společností. Snažit se rozvrhnout si svůj finanční obnos a hospodařit s ním co nejlépe.

Neutrácet za zbytečnosti a hlídat si ceny substitutů zboží. Nejezdit na drahé dovolené, když víte, že tím vyčerpáte veškeré své úspory a nezbude vám ani koruna. Šetřit třeba i na měsíčnících hromadné dopravy.


img_a310066_w1728_t1521019944-6601099

A pokud máte možnost, nechodit do pronájmu. Vždy je lepší – i přes hypotéku – mít bydlení vlastní. Jen se nad tím zamyslete. Budete raději celý život měsíčně posílat peníze do cizí kapsy, kde navíc nemáte jistotu, že po skončení smlouvy nepřijdete o střechu nad hlavou?

TIP: Vše podstatné o těžbě kryptoměn je shrnuto v tomto článku.

Nebo si raději vezmete půjčku u solidní společnosti a budete si takto šetřit na vlastní bydlení? Budete vědět, že je něco vaše, a že vám to nikdo nemůže vzít. Že se každé odpoledne máte kam vracet s hřejivým pocitem, že tohle je váš domov.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang