Investování přes banku

investovani-pres-banku-2

Mezi nabízené bankovní služby patří i služba investice. Většinou se jedná o investování do různých fondů. Investovat lze zpravidla již od 100 Kč, maximální výše není omezená. Výnos závisí na délce investování a také na investičním nástroji. Bankéř vám může pomoci s vybráním toho správného fondu.

Výhodou takové investice je, že se nemusíte bát velké ztráty. Můžete však využít i rizikovějšího podílového fondu, který nabízí vyšší zhodnocení. Volba je na vás.

Je potřeba počítat s tím, že pokud budete chtít finance z takového fondu využít, budete muset počkat zhruba 5 pracovních dní. Peníze tedy nelze mít hned, jako je tomu například u spořicích účtů.

Bankéři jsou schopni vám s investicí pomoci. Jsou pravidelně školeni a znají všechny potřebné informace. Každopádně je potřeba si veškeré investování rozmyslet. Určitě si i promyslete rizikovost takové investice a míru zisku. Bankéř následně vše zajistí.

Často je u investování do fondů podmínka, že musíte každý měsíc poslat alespoň nějakou částku. Její výše závisí na investičním produktu a pohybuje se již od 100 Kč.

TIP:  Investování je zásadní pro ty, kteří chtějí vědět, jak se stát rentiérem.


img_a311657_w1997_t1522512057-2602364

Pozor si dávejte v případě investic do cenných papírů. Dobře rozmyslete, kolik chcete investovat a za jakých podmínek. Je potřeba být seznámen se všemi aspekty takového obchodu. Rozhodně se nenechejte odbít a vše důkladně prodiskutujte, například s investičním poradcem. Až poté sami uvidíte, zda je to pro vás dobrá varianta. Není totiž jednoduché peníze vydělat, ale je velice jednoduché o ně přijít.

Moderním způsobem investování je pomocí investiční platformy Portu. Je ideální pro lidi, kteří nemají čas nebo se nechtějí věnovat investování a zdlouhavě analyzovat jednotlivé investiční instrumenty. Portu je také skvělá platforma pro ty, kdo nemají dostatek zkušeností a bojí se, že své peníze vloží do nesprávné investice.

Naopak zkušení investoři ocení u Portu.cz možnost tvorby vlastní strategie, pomocí které mohou investovat do různých sektorů na trhu.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang