Investujte do zlata

investicni-zlato

Stále existuje velké množství lidí, kteří se investic bojí, a jestliže si chtějí šetřit, volí tradičnější produkty, jako je stavební spoření nebo spoření přes životní pojištění. Toto je ale již vcelku nevýhodné vzhledem k tomu, že se na trhu objevily mnohem perspektivnější produkty. Jestliže investujete přes životní smlouvy, kam myslíte, že pojišťovny dávají vaše peníze, které zde spoříte? No samozřejmě je investují do investičních společností, které se o ně dále starají. Vy ale vyděláte méně peněz, protože se za to strhnou určité poplatky.

Proto je dnes jistě výhodnější spoření do investičních společností, které se o zhodnocení peněz skvělé postarají. Existuje však také další možnost. Přemýšleli jste někdy o investici do zlata?

Investování do zlata má velmi dlouhou historii. Již v dávných dobách se investovalo převážně do zlata. Dnes se k tomu postupně stále víc a víc lidí vrací.

Investiční zlato je považováno za bezpečnou a výhodnou investici na ochranu proti znehodnocení úspor. Investiční zlato může mít podobu zlatých slitků, medailí, cihel či zlatých plíšků. Zlato je prověřená stabilní komodita na finančních trzích.

Návod, jak a kde koupit zlaté slitky a mince, pomůže se správným investováním naspořených peněz.

TIP: Každý investor by měl vědět, jak funguje těžba kryptoměn.

Investování do zlata se stává velice oblíbeným produktem pro budování majetku a zajištění rodin. V čem spočívá výhoda zlata? Existuje více výhod

·         investiční zlato je státem osvobozeno od DPH
·         jestliže prodáváte cenné kovy, nemusíte z tohoto příjmu odvádět daň
·         investiční kovy nejsou znehodnocovány inflací.

Jestliže se rozhodnete pro investování do zlata, dejte si pozor na pár věcí

1) Diverzifikace –nespoléhejte pouze na zlato. Rozdělujte své úspory a rozšiřte své portfolio. Je to z toho důvodu, že jestliže cena zlata půjde dolů, v tomto momentě nemáte žádné další zajištění.
2) Dlouhodobost a pravidelnost –investování do zlatých mincí se vyplatí, pokud jej plánujete dlouhodobě a zejména pravidelně. Odborníci doporučují minimální horizont investování zhruba 7 let.

3) Zvolte důvěryhodného prodejce – dávejte si pozor a určitě nekupujte zlato z pochybných letáků, které vám přistáli ve schránce nebo od pochybných prodejců, kteří se snaží prodat slitky v teleshoppingu. Investováním do zlata se zabývá například společnost IBISINGOLD.

Uvidíte, že se vám investování do zlata zalíbí. Zkuste si o tom zjistit více a na základě toho se rozhodněte, zda budete investovat nebo ne. Potom stačí spořit i po menších částkách a jednou za čas se těšit na to, že vám domů přijde další a další zlatý slitek, které si budete postupně schovávat a ukládat. Následně už jenom vidíte, jak se vám rozšiřuje vaše bohatství.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang