Nejlepší spoření pro děti – srovnání

efektivni-sporeni-pro-deti

Děti jsou nejen radost, ale i starost. Všichni bychom chtěli pro své děti jen to nejlepší. Rádi bychom jim pomohli po dobu studií nebo při pořizování vlastního bydlení. Měli bychom se tedy už v jejich útlém věku zamyslet nad vhodným výběrem spoření.

Musíme si ujasnit, kolik budeme chtít naspořit a za jakým účelem se spořit chystáme. Většina rodičů zvolí stavební spoření. Tím však naše možnosti zdaleka nekončí. Spořit pro zhodnocení peněz je možné na spořicí účet nebo peníze ukládat do životního pojištění. Poohlédnout se lze také po podílových fondech.


img_a298467_w1992_t1508827940-2297129

Vyberete-li si spoření v investičním nebo kapitálovém životním pojištění, musíte počítat s tím, že jste si zvolili nejdražší spoření.

V případě investičního životního pojištění se jedná spíše investování než spoření. Zásadním negativem tohoto finančního produktu je nemožnost jeho zrušení nebo předčasného výběru peněz. Připravili byste se totiž o značnou část úspor. Toto spoření tedy příliš výhodné není.

Co vám nabízí další forma spoření, spořicí účet? Některé banky nabízí takzvané startovací spořicí účty pro děti. Výhodou je, že můžete vkládat libovolné částky. Banky totiž nepožadují pravidelné finanční vklady. Na těchto účtech tedy příliš nevyděláte. Pouze uchráníte finance před inflací.

Zatím méně známý je otevřený investiční podílový fond. Podle odborníků na finance je právě tento fond nejlepší možností pro průběžně vysoké zhodnocení peněz.

Vyplatí se především při dlouhodobém spoření, kde se zisk může pohybovat až kolem sedmi procent. Za vysoké zhodnocení vkladu, ale zaplatíte kolísáním hodnoty.

Jak tedy spořit co nejefektivněji?

Z výše uvedených informací vyplývá, že pro osoby s průměrnými příjmy zůstává ideálním finančním zabezpečením pro děti stavební spoření.

Ačkoliv chcete spořit pro děti, zvažte, zda by nebylo lepší investici napsat na jednoho z rodičů. Vhodné je to zejména tehdy, když jste nuceni s penězi manipulovat.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang