Češi v roce 2021 nakoupili kryptoměny za 4,5 miliardy Kč

kryptomena

Kryptoměny získávají stále více české důvěry. Jen za poslední listopad se objem obchodování vyšplhal na úctyhodných 300 milionů korun, deklaruje tuzemský obchodník s bitcoinem a zlatem Bit.plus.

Za celý rok 2021 Češi nakoupili kryptoměny v hodnotě 4,5 miliardy Kč. Portfolio nabízených kryptoměn se významně rozšířilo, namátkou litecoin, zcash, dash, dogecoin, stellar, vertcoin, cardano, Tron, IOTA, Gas, nebo EOS.

Přesto nejpopulárnější kryptoměnou zůstává Bitcoin následovaný kryptoměnou Ethereum (ETH). Bitcoin dominuje v polovině celkových obchodů. V listopadu 2021 dosáhl svého historického maxima 68 600 amerických dolarů (přibližně 1,54 milionů korun). Překonal tak svůj rekord 66 900 USD z předešlého měsíce (1,5 milionu korun).

Těžba kryptoměn v roce 2022 poroste

To jsou pádné důvody pořídit si bitcoin. Jak na to? Jak těžit bitcoin? Investice do Bitcoinu jsou krokem správným směrem. Oproti začátku roku 2021 totiž Bitcoin zdvojnásobil svoji cenu. To je pádný důvod naučit se jak koupit a prodat bitcoin a obchodovat s ním. K obchodování s kryptoměnami slouží i řada brokerů, například eToro, Trading 212 nebo Plus500.

Očekává se, že zájem o těžbu kryptoměn bude růst. Stejně tak budou růst obchody, což potáhne ceny směrem vzhůru. Zájem o kryptoměny může být ovlivněn inflací a také šířením nových mutací Covid-19. Zájem je podpořen stále větší akceptací kryptoměny obchodníky. Jmenovitě Alza.cz, od příštího roku 2022 také Invia.

„Zájem o kryptoměny táhne poptávka větších investorů, kteří s sebou strhávají i ty drobnější. Kurz však zůstává velmi volatilní a stačí pak jedna negativní zpráva a kryptoměna může ztratit i přes 15 % hodnoty během několika dnů, čehož jsme byli svědky v listopadu.“

Ředitel Bit.plus Martin Stránský

Obecně kryptoměnám nahrává inflace. Investoři hledají cesty, jak své úspory ochránit před devalvací a volí dosud nepříliš tradiční směry do čeho investovat. K popularitě kryptoměn přispívá i bohatá medializace, zejména při dosahování maxim jednotlivých kryptoměn.

Je potřeba prostudovat nabídky a podmínky jednotlivých poskytovatelů. Investor by neměl být překvapený, že Coinbase poplatky jsou jedny z nejvyšších na trhu.

Investování do kryptoměn se výrazně zjednodušilo díky schválení bitcoinových ETF, neboli burzovně obchodovatelných fondů. Ovšem ceny zůstávají i nadále velmi vysoké. Děje se tak kvůli příliš rozvolněné politice centrálních bank. V roce 2022 se očekává růst reálných dluhopisových výnosů (bez inflace), což by mělo kurzy kryptoměn srazit dolů.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang